Від державної стоматології до сімейного бізнесу (ч.2)

Міський голова Ужгорода Віктор Погорелов: «Продаж оцінюю позитивно".  Фото: podrobnosti.ua

Міський голова Ужгорода Віктор Погорелов: «Продаж оцінюю позитивно". Фото: podrobnosti.ua

Схоже на те, що на Закарпатті придумали новий спосіб отримувати у власність майно, яке сподобалось, – легальне рейдерство.

Такий от «оксюморон» вже довів свою ефективність: державну стоматологічну поліклініку виселили з приміщення для того, аби туди ж вселити приватну.

Рецепт вдалої оборудки – «правильне», тобто відоме прізвище, само собою – зв’язки та грамотний юридичний супровід.

Продовження. Перша частина - ТУТ

Купили кота в мішку

А, може, інформація про закриття філіалу заради конкретного покупця дійсно лише чутки від недоброзичливців? Аби прояснити ситуацію, автор звернувся до Юрія Перести. Однак науковець відмовився давати будь-які коментарі на цю тему.

Юридично директором ПП «Клініка сімейної стоматології» є Ірина Риляк, аудитор. Ірина Риляк переконує: жодного підвоху у прізвищах засновників підприємства немає. За її словами, це вона побачила оголошення про продаж у газеті, коли шукала варіанти нерухомості. Підприємство засновано не для того, аби працювати конкретно у будівлі державної стоматполіклініки. Директор додає – ціна, яку заплатило підприємство, взагалі завищена: стан будівлі на момент покупки був жахливий.

«Спочатку нам сказали, що приміщення потребує косметичного ремонту. Втім, коли ми прийшли після купівлі – вжахнулися: дах тече, на стінах пліснява, вирвані труби. За підрахунками будівельної фірми, ремонт обійдеться нам ще у близько 4 мільйони гривень», – каже Ірина Василівна

Крім того, директор «Клініки сімейної стоматології» твердить, що вони не мали можливості ретельно оглянути приміщення до покупки.

Так приміщення поліклініки виглядає зараз. Реконструкція продовжується

Так приміщення поліклініки виглядає зараз. Реконструкція продовжується

Торги між двома учасниками, один з яких взагалі не торгується, скидаються на чисту формальність. Ірина Риляк відзначила, що їх не цікавила кількість учасників: «Ми мали конкретну суму, до якої б вели торги. А інший учасник не торгувався, бо, можливо, знав усі недоліки приміщення». Ірина Василівна додає: у клініці працевлаштують близько 40 людей, а ціни там будуть доступні для більшості ужгородців.

Мер каже – платили все одно

Навмисне закривати державну клініку, аби розмістити у ній приватну, – не схоже на добросовісну конкуренцію. А от на рейдерство дуже навіть подібно. Крім того, проглядається непрозора схема щодо розпорядження майном ужгородців.

Головний корпус Закарпатської обласної стоматологічної поліклініки розташований у самому центрі Ужгорода. То невже завтра медиків виселять, а будівлю продадуть, бо хтось із впливових людей вирішить, що приватна медична практика краща для пацієнта?

За інформацією головного лікаря обласної стоматполіклініки Ростислава Лесіва, їх основне приміщення належить області і вони його орендують за символічну гривню. Ще один корпус розташований на першому поверсі дев’ятиповерхівки – на вул. Залізнична, 4. Це приміщення належить міській раді. Щомісячна оренда обходиться у 4 700 грн. У цьому корпусі зробили ремонт, аби облаштувати додаткові кабінети для виселених з Минайської колег. Ремонт обійшовся у 86,5 тисяч зі спецрахунку медиків. Ростислав Лесів наголошує – жодного із працівників через закриття відділення поліклініки не скоротили.

Ще один корпус обласної стоматполіклініки, в якому працюватимуть виселені медики. Приміщення належить міськраді

Ще один корпус обласної стоматполіклініки, в якому працюватимуть виселені медики. Приміщення належить міськраді

Скандальну ситуацію із закриттям прокоментував і уже колишній міський голова Ужгорода Віктор Погорелов: «Продаж оцінюю позитивно, тому що будівля поліклініки, по-перше, не буде міняти свій профіль. По-друге, коли я приходив у цей заклад, люди там платили все одно. Ну але в такому стані приміщення, в якому воно було, так це не можна. Я не бачив імен засновників, тому що я цим не цікавлюся. Є фірма і все. Ви цікавитеся, ви знаєте. Ну те, що поліклініка не буде міняти профіль, я запевняю!».

Хоча питання не стільки у спеціалізації приміщення, як у самому факті продажу.

Зауважимо, що це перший випадок в Ужгороді, коли заради цього чиновники закрили цілий державний медичний заклад. Тож виникає питання – дитсадок, школу чи лікарню закриють наступного разу, аби вивільнити приміщення для продажу?

Ймовірно, все залежатиме від прізвища і впливовості конкретного покупця. А юридично грамотні і обґрунтовані пояснення чи то пак «відмазки» для журналістів та громади завжди знайдуться.

Ярослав Гулан,

кореспондент

Бюро журналістських розслідувань

«Варто ЗНАТИ!»