ГПУ заявила, що до складу злочинної групи Курченка входила низка міністрів

dt.ua

dt.ua

Генпрокуратура розслідує діяльність злочинної організації, створеної мільярдером Сергієм Курченком, яка завдала державі збитків на суму понад 1 млрд грн. До складу організації входило близько 20 осіб, зокрема, колишне керівництво міністерств енергетики, економіки, інфраструктури, внутрішніх справ та доходів і зборів, а також – Служби безпеки України.

Про це йдеться в заяві, розміщеній на сайті відомства.

"До цих схем також були причетні голови або заступники практично всіх обласних державних адміністрацій", - кажуть у Генпрокуратурі.

Діяльність злочинної організації, за словами слідчих, була спрямована на незаконне заволодіння державним майном і коштами - зокрема компаній "Нафтогаз" і "Укргазвидобування".

У державних підприємств закупався скраплений газу за пільговими цінами, а потім продавався за ринковими через мережі автозаправних станцій.

"Значна частина з незаконно здобутих коштів була витрачена на фінансування для придушення мирних акцій протесту в Києві, зокрема, на оплату "послуг" так званих "тітушок", - ідеться в заяві Генпрокуратури.

BBC