Антикорупційне бюро хоче переглянути “зелені тарифи” для СЄС Клюєвих

antydoza.com.ua

antydoza.com.ua

Сонячні електростанції (СЕС) Active Solar, контрольовані братами Клюєвими, отримують найвищий у світі "зелений тариф". Антикорупційне бюро України пропонує переглянути тарифи і закріпити нові на законодавчому рівні. Про це Цензор.нет повідомили в прес-службі Антикорупційного бюро.

"Зелений тариф" - спеціальний тариф, за яким держава закуповує енергію у її виробника, який працює з поновлюваними джерелами енергії, таким чином стимулюючи залучення інвестицій у цю сферу.

Відповідно до джерел Антикорупційного бюро, електростанції Active Solar продають ДП "Електроринок" електроенергію за цінами, які в 3-4 рази перевищують аналогічні в ЄС. За оцінками експертів, компанії, які знаходяться під контролем Андрія Клюєва через Active Solar і ряд трастів і офшорів, в рік отримують погад 400 млн. євро від ДП "Електроринок" за вироблену електроенергію.

Збитки державному бюджету посилюються тим, що приблизно 400 з 700 МВт потужностей СЕС Active Solar розташовані на території АРК Крим. Представники енергетичних компаній висловлюють свою стурбованість, що за рахунок державного бюджету сьогодні продовжують надаватися субсидії електростанціям, що знаходяться на анексованій території.

В Антикорупційному бюро зазначають, що перегляд "зеленого тарифу" - це тільки старт боротьби з корупцією в даній сфері. Далі повинне піти повномасштабне розслідування ГПУ джерел коштів для будівництва великих СЕС в Україні.