У Бурятії мітингували проти Путіна (ВІДЕО)

Бурятія 300У столиці Республіки Бурятії  Улан-Уде пройшов  мітинг проти агресії Росії в Криму під лозунгом «Не будемо душити чужу свободу!»

На відміну від охоронців правопорядку, протестуючих було небагато: на 10 учасників мітингу – 150 поліцейських та агентів ФСБ, розповідають очевидці.  За мітингом, що проходив поруч з кіоском на торговій площі міста, спостерігало близько трьох десятків представників преси.

«Більшість населення Бурятії не розуміє, чим нам загрожує ця війна. В цей момент нам було б неприємно асоціюватися хоч чим-небудь з мілітаристами, агресорами», - заявила одна з організаторів акції Надія Низовкина.  За словами Низовкиної, наслідком агресивної політики Росії в Криму, стане остаточне придушення свобод в самій Росії:

«Як відомо, зараз вносяться дуже серйозні поправки в законодавство. Наш Кримінальний кодекс їм, напевно, здався занадто м’яким.  Тепер  у нас буде заборонено, по-перше, виправдання фашизму, по-друге, обговорення Кримського питання, по-третє,  перегляд результатів Великої вітчизняної війни. Чомусь ніхто не згадує, що розпалювання агресивної війни це теж - стаття в Кодексі. І зараз її можна було б цілком застосувати до нашого уряду і до наших проурядових новин».
Вона закликала усіх присутніх зрозуміти, що українці виборювали свою свободу та культурну самобутність – те, що утискається в Бурятії.
«Це справа не лише України.  Це справа Бурятії. Ми прекрасно знаємо, що зараз забороняється бурятська мова. Бурятська мова – це національна мова, так само як і українська.  Українці зараз борються за свою мову, за свою державу. Ми повинні боротися за елементи бурятської державності.  Ми повинні підтримати цей прецедент. Ми не повинні обговорювати -  хто вони – бандерівці, оранжисти, фашисти – усі ці ярлики, які на них навішує наша влада. Ми повинні лише радіти, що створюється прецедент реально незалежної держави з однієї з колишніх Радянських республік».
За словами бурятського правозахисника Доржо Дугарова, що також був присутній на протесті, буряти завжди тепло ставилися до українців, які є для них натхненням того, як треба боротися за свої права.

«Свобода України – це приклад і надія для Бурятії також здобути свою свободу та незалежність», - 

заявив Дугаров.

Голос Америки