Стара команда МОЗ блокує призначення нових керівників – Мусій

health.unian.ua

health.unian.ua

Зміна керівників системи охорони здоров'я України, зокрема, заступника міністра охорони здоров'я, заблокована діями попередньої влади. Про це 20 березня повідомив міністр охорони здоров'я Олег Мусій на прес-конференції у Києві, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"На сьогодні призначення керівників, заступників міністра охорони здоров'я, звільнення попередніх практично заблоковані попередньою владою. У мене немає можливості звільнити заступника міністра - керівника апарату МОЗ Романа Богачева, тому що він спочатку написав заяву, а потім її відкликав і зареєстрував ці заяви в Кабінеті міністрів", - сказав він.

За словами Мусія, за ініціативою міністра в даний час в МОЗ проводиться комплексна перевірка органами МВС і СБУ "діяльності тендерного комітету та діяльності Р.Богачева".

"Найближчим часом ця перевірка буде завершена, буде дана оцінка його діяльності. Я наполягаю, що Р.Богачев зобов'язаний добровільно подати у відставку як особа, яка була ставлеником попередньої влади, учасником всіх тендерних закупівель і, по суті, очолював всю корупцію в МОЗ", - сказав він.

Як повідомляв “Ні корупції!”, пацієнтські та громадські організації оприлюднили люстраційний список чиновників Міністерства охорони здоров’я з вимогою їх усунення від керівних посад в міністерстві та розслідування фактів зловживання службовими обов’язками.

До списку ввійшли заступники міністрів, які працювали при останньому міністрі охорони здоров’я, та/або були задіяні в багатьох корупційних схемах МОЗу. Серед них заступник міністра Олександр Толстанов, заступник міністра, відповідальний за закупівлю препаратів за державний рахунок Роман Богачев, заступник міністра та головний лобіст Бориса Литовського Володимир Карасик.

Активісти наголосили, що ретельні розслідування, проведені антикорупційними громадськими організаціями, зокрема Центром Протидії Корупції та Тимчасовою слідчою комісією Верховної Ради України показали: деякі з цих чиновників були задіяні в корупційних схемах під час державних тендерів, саме за рахунок яких вони і збагачувалися.

Активісти готували звіт більше року. Так, наприклад, в звіті йдеться про те, що комітет конкурсних торгів МОЗу з березня 2012 року очолює заступник міністра охорони здоров’я Роман Богачев, який за сумісництвом (відповідно до наказу про розподіл службових обов’язків) контролює та координує діяльність «Укрмедпрому».  Очолює «Укрмедпром» Дмитро Політіко, однокурсник та близький товариш Богачева. Він же є членом Наглядової Ради «Індару» та, відповідно, має доступ до внутрішніх документів заводу. Зв’язок між Богачевим і Політіко створює сприятливі умови для зливання інформації з МОЗу в «Індар» та узгодження їхніх дій на державних торгах.