В Україні прикрили корупційну схему в будівельній сфері

Фото: «Укрінформ».

Фото: «Укрінформ».

Антикорупційний комітет викрив і зупинив одну зі схем, яка існувала в Україні при отриманні дозвільної документації на будівництво: для отримання дозволу забудовник мав платити з кожного квадратного метра від 35 доларів хабара.

Про це в середу на прес-конференції заявив координатор офісу Урядового уповноваженого з антикорупційної політики Володимир Кочетков, - повідомляє агентство «Укрінформ».

«Антикорупційний комітет зупинив злочинну схему, яка існувала в Державній архітектурно-будівельній компанії при отриманні дозвільної документації», - повідомив Кочетков.

За словами уповноваженого, злочинна корупційна схема передбачала, що забудовник повинен був для отримання дозволу на будівництво платити з кожного квадратного метра від 35 доларів хабара. «Ці гроші розподілялися за схемою 80/20, причому, 20 % з суми хабара отримував посередник, а 80 - «йшли нагору», - сказав він.

«Поки у цій справі відкрили кримінальне провадження за статтею «Підробка документів», - розповів координатор офісу Урядового уповноваженого з антикорупційної політики Ярослав Гончар.

Гончар також розповів, що нині мають місце випадки, коли під вивіскою «Антикорупційного комітету» працюють відверті злочинці. «Прикриваючись іменами «Правого сектору», 1-ої, 21-ої сотні вони грабують офіси», - сказав він.

Гончар також порадив, що у разі, коли в офіси вриваються люди в масках і представляються «Антикорупційним комітетом» необхідно відразу телефонувати в міліцію.