Танкістів терміново мобілізують в армію. Їх проводжають, як на війну

Дощ у дорогу — на добро

Дощ у дорогу — на добро

Вчора,19 березня, від Переяслав-Хмельницького військкомату (Київська обл.) захищати Батьківщину вже всерйоз вирушили 37 військовозобов"язаних з числа рядових та сержантів запасу і трьох офіцерів -  жителі міста та району.

Тепер не на навчально-тренувальні збори, як це було у попередні дні. Переяславців призвали у реальну армію, до справжньої зброї у рамках оголошеної в країні часткової мобілізації.

Як повідомляє Вісник Переяславщини, проводжати їх прийшли друзі, батьки, дружини і навіть діти. Дехто з призовників отримав повідомлення про призов ще  зранку – телефоном. Хтось пішов до армії, навіть не сказавши батькам, – щоб завчасно не хвилювалися.

Ми отримали рознарядку про призов до військової частини в Білу Церву військовозобов’язаних визначених спеціальностей: танкісти, мотострільці, сапери, водії, – каже військовий комісар Олександр Чорний.

Фактично на призовний пункт прийшло значно більше чоловіків – з речами і морально готовими одягнути солдатську форму. Але 19 березня до військової частини відправили ще не всіх, хто отримав повістки. Решту попередили, що відправка буде через день-два.

Вік і фізична форма чоловіків, яких викликали для мобілізації в армію, вочевидь, різниться. Молодші – візуально ще фізично підтягнуті, дехто відразу згадує стройовий вишкіл, демонструючи це в шерензі перед комісаром. Призовникам старшого віку доведеться, ймовірно, тяжче. Адже йдуть вони в армію щонайменше на 45 днів, де житимуть і працюватимуть в умовах армійського режиму у стані повної бойової готовності.

Олександр Чорний зауважив, що всіх мобілізованих до війська чоловіків поставлять на повне забезпечення, у тому числі і з видачею зарплати як контрактникам. До сьогодні зарплата рядового української армії становила 2300 гривень. Уряд країни пообіцяв платню підвищити. Проте за це призовники і їхні рідні переймаються зараз найменше. Усі сподіваються і моляться за одне, щоб не було війни, і їхнім чоловікам не довелося вбивати людей та самим ходити під кулями.

Перший загін мобілізованих благословив у дорогу священик та побажали мирного закінчення конфлікту представники міської і районної вади Андрій Недяк, Валентина Губенко, Валентина Губар.