Рада прийняла декларацію про боротьбу за визволення України

www.youtube.com

www.youtube.com

20 березня Верховна Рада прийняла декларацію про боротьбу за визволення України. За прийняття відповідного проекту декларації проголосували 274 депутати, повідомляють Українські новини.

У цьому документі Рада звертає увагу урядів і парламентів світу, міжнародних організацій та світової громадськості на те, що український народ ніколи не визнає анексію невід'ємної частини своєї території - Автономної Республіки Крим, захопленої Росією з грубим порушенням фундаментальних норм міжнародного права.

Зокрема зазначається, що Росія порушила чинне законодавство України, фундаментальні норми міжнародного права, закріплені в Статуті Організації Об'єднаних Націй, Статуті Ради Європи, Заключному акті Ради з безпеки і співробітництва в Європі 1975 року, угоді про створення Співдружності Незалежних Держав 1991 року, Меморандумі про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 1994 року, а також у Договорі про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Росією 1997 року.

Парламент звертається до всіх членів міжнародного співтовариства з настійним проханням утриматися від міжнародного визнання "Республіки Крим" і анексії Криму і Севастополя до складу Росії в якості нових суб'єктів федерації.

Рада заявила, що Крим був, є і буде в складі України, а український народ ніколи і ні за яких умов не припинить боротьбу за звільнення Криму від окупантів, якою б важкою і тривалою вона не була.

Нагадаємо, 18 березня Росія, представники невизнаної республіки Крим та Севастополя підписали договір про входження півострова до Росії, а також утворення у складі Росії нових суб'єктів.