НАТО призупиняє практичну співпрацю з Росією

http://www.dw.de

http://www.dw.de

НАТО у зв'язку з подіями в Україні призупиняє практичну співпрацю з Росією. Про це в ексклюзивному інтерв'ю телекомпанії CNN заявив генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен 17 березня, повідомляє Німецька хвиля.

"Ми зараз переосмислюємо наші відносини з Росією, - сказав Расмуссен. - Ми вже вирішили призупинити практичне співробітництво з РФ. А коли міністри закордонних справ країн-членів альянсу зустрінуться 1 і 2 квітня, вони переглянуть всі наші зв'язки з Росією".

Одним з наслідків переосмислення відносин з Росією, за словами генсека НАТО, стане виключення Росії з процесу ліквідації сирійської хімічної зброї.

"Ми планували провести спільну операцію на море по забезпеченню безпеки американського судна, на борту якого буде знищено сирійське хімічну зброю. Ми будемо охороняти його, але Росія в операції участі не братиме", - пояснив Расмуссен.

Нагадаємо, за підсумками зустрічі генсека НАТО з виконуючим обов'язки міністра закордонних справ України Андрієм Дещицею було оголошено про розширення військової співпраці альянсу з Україною. Як пояснив Расмуссен, Україна не є членом НАТО, але альянс підтримує з цією країною партнерські відносини.

Того ж дня міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус в інтерв'ю каналу TF1 заявив про можливу відмову від продажу Росії вертольотоносців "Містраль" .