Киян «трупами» закликали не купувати російські товари. ФОТО

1У суботу, 15 березня, активісти Громадянського руху «Відсіч» провели флешмоби у двох київських супермаркетах біля станції метро «Дарниця».

Молоді люди у визначений час «замертво» падали на підлогу та лежали протягом 5-ти хвилин нерухомо. На «трупах» були наклеєні наліпки та листівки із закликами не купувати російські товари. Поруч або у руках – продукція російських виробників.

Декілька людей тримали в руках плакати з написами: «Російське купив – війну оплатив», «Ні копійки окупантам! 460…469», «Щоб у зайд скінчились кулі, скрутимо Росії дулі».

Пересічні покупці спочатку переважно не розуміли, що відбувається. Однак, швидко розібравшись, схвально реагували на флешмоб та висловлювали підтримку. У супермаркеті «Billa» люди пропонували захист від охорони, що намагалась завадити фотографувати активістам.

rcTvRCoDQ1E

 uj8CVkuWVfA

aj_xIVClRME

«Ідея акції — донести до української громадськості, що купувати російські товари — означає фінансувати окупантів. Учасники акції переконані, що усі громадяни України мають не допустити, щоб їхні ж гроші Кремль використав проти України: на зброю та платню для своїх зелених чоловічків і засланих російських кримінальників-провокаторів, а також на утримання путінських ЗМІ, що безсоромно оббріхують Україну. Кожна копійка, витрачена на російський товар, може повернутися до українців кулею з російського автомата або вбивчою брехнею про Україну з екрана телевізора», - зазначили активісти у прес-релізі.

Як розповіла організатор флешмобу Любов Галан, активісти обрали супермаркети, в яких продають товари, вироблені в Росії. Наразі об’єктами уваги стали магазини «Перекресток» та «Billa».

Активістка також зауважила, що мережа супермаркетів «Перекресток», до того ж, перебуває у власності росіян.

Водночас, дівчина висловила вдячність тим супермаркетам, які докладають зусиль принаймні для ідентифікації походження своїх товарів серед покупців.

Фото: ГР «Відсіч».