Турчинов “поставив” родинного партнера в ДУСю

Фото: dosye.com.ua

Фото: dosye.com.ua

Державне управління справами - одна з найзакритіших і в той же час – найгрошовитіших держструктур.

Вона опікується забезпеченням президента усім необхідним – від державних дач до літаків і службових авто і до фуршетів і спеціалізованої мінеральної води в холодильниках.

Знайдені журналістами документи в покинутій екс-президентом резиденції Межигір’я лише зайвий раз довели – ДУСя розпоряджається мільйонами так, ніби це дрібна здача в кіоску (більше – на YanukovychLeaks) Чотири останні роки ДУС очолював Андрій Кравець.

Людина, котру журналісти прозвали «завгоспом Януковича» не лише стала незамінною фігурою в справах президентських, але не забувала й про себе.  Питання апетитів фірм його дружини, котрі в різний спосіб отримали з десяток дуже ласих шматків київської землі, зокрема.

Після втечі Віктора Януковича з країни Андрій Кравець також зник. Нова влада почала призначення нових людей. Не оминула і ДУС. 12 березня виконуючий обов’язки президента Олександр Турчинов підписав указ про призначення Всеволода Бородіна заступником керівника Державного управління справами.

Це прізвище вже  зустрічалося нам раніше. З листопада 2007-го по грудень 2012-го Бородін був нардепом від «Батьківщини» і разом з цим – членом комітету з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради. Призначення на високу посаду однопартійця – цілком логічне. Ми ж вирішили пошукати інші пояснення. Родинний бізнес ТОВ «Екотехпром».  У 2011-му повний тезка новопризначеного замкерівника ДУСі Всеволод Володимирович Бородін значився співзасновником цієї фірми. Разом з цілим списком інших цікавих людей і компаній. До списку, наприклад, входить ТОВ «Компанія «Центр фінансових технологій» (з 2009-го – ТОВ «Інститут економіки і права»).

В свою чергу, в число засновників цієї фірми входить дружина Турчинова – Турчинова Ганна Володимирівна і його мама – Турчинова Валентина Іванівна. В дівоцтві пані Ганна мала прізвище Белиба.

 

Воно також зустрічається в списку засновників – як ТОВ «Компанія «Центр фінансових технологій» («Інститут економіки і права»), так і ТОВ «Екотехпром». Зокрема, в першій фірмі це Белиба Тамара Петрівна – мама дружини Турчинова. В другій – Белиба Володимир Кузьмич – її батько.

Ще в обох фірмах фігурує Раїса Володимирівна Вишневська (у ТОВ "Інститут економіки і права" Вишневська значилася співзасновником станом на жовтень 2009-го, у ТОВ "Екотехпром" - і зараз). Жінка має (принаймні, мала станом на грудень 2012-го) ідентичну адресу реєстрації з Тамарою та Володимиром Белибами – у Києві, на Гмирі. За інформацією "Української правди", Раїса Вишневська – сестра-двійняшка дружини Турчинова Ганни. Ми не маємо власних підтверджень цьому. Ще один співзасновник «Екотехпрому» - Лук’янчук Мирослава Борисівна. Хто це? Дружина Руслана Лук'янчука – нардепа від «Батьківщини» і екс-помічника-консультанта тоді ще просто нардепа Олександра Турчинова у 2002-2006 роках. Окрім цього, «Екотехпром» офіційно прописаний на бульварі Лесі України, 26. За інформацією Державної реєстраційної служби, за цією ж адресою зареєстровано цілий ряд первинних партійних організацій Дарницької районної партійної організації «Батьківщини».

 

До чого все це? Непримітна фірма стала головним героєм розслідування  Сергія Лещенка для «Української правди» у 2010-му. Тоді журналіст довів – непримітна компанія, через цілу схему стала власником двох офісних центрів на Турівській, 13 і Турівській, 15 загальною вартістю у понад  17,5 мільйонів доларів. Що там знаходиться? Так, офіси «Батьківщини».  (Зі схемою, за котрою партійці отримали нерухомість, Ви можете познайомитися тут).

Відтак, «Екотехпром» не лише родинно-дружня, але й частково партійна фірма виконуючого обов’язки президента.  А отже, є питання до підходів по вибору нових чиновників. Сам Турчинов частково відповів на нього ще у 2010-му на питання Лещенка про джерело коштів «Екотехпрому». «За легальні кошти. Ця структура створена відповідно до українського законодавства. Ми впевнені у людях, які керують цією структурою. Краще мати справу з тими людьми, яким довіряєш» - відповів тоді майбутній в.о. президента. Ми намагалися отримати коментар з приводу призначення і бізнесових зв'язків з родичами Олександра Турчинова у самого Всеволода Бородіна. Але телефон приймальні заступника керівника ДУСі не відповідає. Ми радо розмістимо коментар новоприначеного чиновника в разі, якщо він захоче нам його надати. Разом з цим – ми не ставимо за мету дискредитацію політиків незалежно від їхньої політичної приналежності. І не ставимо під сумнів нічиї професійні здатності. Варто розуміти, що якщо однією з вимог Майдану була люстрація чиновників, то вона має бути виконана. Поступово ми спробуємо розповісти якщо не про всіх, то хоча б про частину новопризначених на посади осіб.

Свідомо