Переяслав-Хмельницька громада мобілізує і контролює владу

 Переяслав хмка рада 38013 березня у Переяславському районному будинку культури відбулося перше за всю історію спільне засідання депутатів Переяслав-Хмельницької міської і районної рад. Його ініціювала громадська організація "Майдан Переяславщини" на чолі із Ярославом Потапенком. Головною метою було обговорення ситуації в Криму і вироблення стратегії захисту своєї Батьківщини.

Військовий комісар Олександр Чорний повідомив, що на обліку в місті та районі стоїть 4000 військовозобов"язаних, однак менше 10% з них записалися добровольцями.

З них не всі підходять за віком - найстарший доброволець 1937 року народження. Дехто має дітей віком до 3 років, а також виховує більше 3 дітей, тому, згідно з законом, не може бути мобілізованим.

На навчання у Семиполки і Білу Церкву вже відправлено близько 20 чоловіків, проте кількох із них повернули через недотримання військової дисципліни - пияцтво.

Комісар звернувся до сільських голів з проханням  сформувати уточнені списки тих, хто підлягає мобілізації і живе у межах району. Начальник військової частини обіцяв провести навчання добровольців у селі Дівички. Депутати пропонували свою допомогу у роботі військкомату і навіть закликали своїх колег записуватися добровольцями. Обговорили також питання збору коштів і надання допомоги військовим, а також запросили всіх до формування списків тих родин, які можуть прийняти біженців. За збір цієї інформації, а також за організацію проведення курсів із надання першої медичної допомоги взялися активістки із жіночої сотні.

На засіданні також піднімалося питання місцевих пам'ятників, встановлених більш як півстоліття тому на честь Переяславської ради. Напередодні на одному із них слова "Навіки разом із російським народом" були закриті прапором України, на іншому - помістили банер зі словами Т. Шевченка про цю подію: "Я ридаю, як згадаю діла незабуті дідів наших. Тяжкі діла..."

Одні депутати підтримали цю акцію, інші сказали, що це вандалізм, який може бути сприйнятий як провокація. Активіст місцевого Правого сектору Андрій Козій взяв відповідальність за цю акцію на себе, сказав, що ніхто руйнувати пам"ятники не збирався, а ставлення до цієї ситуації яскраво показало справжнє ставлення переяславців до окупації російськими військами Криму. (Інформацію розмістила на своїй сторінці у Фейсбук громадський активіст журналіст Світлана Шевченко).