Активісти вимагають від ЄС та Туреччини ввести санкції проти Росії. ФОТОРЕПОРТАЖ


Image00033

11 березня активісти пікетували Представництво Європейського Союзу в Україні, посольства Німеччини, Франції, Великої Британії та Туреччини.

Основна вимога – накласти на Росію жорсткі економічні санкції з метою зупинити окупацію території України та розв’язування збройного конфлікту.

Окрім того, активісти висловлювали вдячність тим країнам, які вживають заходів протидії агресії Росії.

На місце збору біля станції метро «Олімпійська» прийшло близько 200 людей.

Вони розгорнули українські та європейські прапори, а також велику кількість плакатів. На них українською та англійською мовами активісти порівнювали Путіна з Гітлером, вимагали накласти на Росію санкції та закликали Путіна не розв’язувати чергову війну.

Image00028

Незабаром активісти сформували колону та ходою рушили до Представництва ЄС в Україні.

Image00037

Серед гасел, які скандували учасники ходи, були: «Зупиніть Росію!», «Руки геть від України!», «Russia stop! Putler stop!», «Крим – це Україна», «Implement sanctions», «Санкції негайно!», «Європо, не спи!», «Путін геть!», «Russia, hands off Ukraine», «Загроза Україні – загроза Європі», «Геть російських окупантів!», «Чорні брови, карі очі, я до Путіна не хочу!» та багато інших.

Image00044

Час від часу перехожі підтримували ходу скандуваннями. Серед них був і працівник комунальної служби.

Image00042

На мітингу під Представництвом ЄС в Україні активіст Сашко Іванов зачитав звернення до голови представництва Яна Томбінського.

Image00078

У ньому активісти зазначили, що Росія зараз провадить відкриту військову агресію проти України, порушуючи Будапештський меморандум.

Будапештський меморандум - міжнародна угода, укладена 5 грудня 1994 року між Україною, США, Росією та Великою Британією про неядерний статус України. Угода містить пункти, які надають Україні гарантії її суверенітету та безпеки.

Як зазначено у зверненні, в окупованому Криму порушують права людини, блокують українські телеканали, чинять мародерство приватної власності мирного населення.

Активісти також зазначили, що Росія не має наміру «зупинитися» на окупації лише Криму, який ресурсно залежний від України. Молоді люди переконані, що у планах Росії окупація якщо не усієї Украни, то принаймні південно-східних регіонів.

Image00056

Водночас активісти подякували Європейському Союзу за надання Україні кредиту, зняття мит на експортні українські товари та сприяння якнайшвидшого підписання Угоди про асоціацію.

Однак, на думку учасників акції, ЄС має негайно ввести жорсткі економічні санкції проти Росії, не чекаючи, поки російська влада почне справжню війну, у якій можуть загинути сотні та тисячі людей.

Image00050

Як пояснила координатор акції Ярина Чорногуз, активісти вимагають дій від ЄС та конкретних країн, до посольств яких планують навідатися сьогодні. Серед них: часткова або повна відмова від російських нафти та газу, накладення ембарго на російські товари та послуги, припинення співпраці з російськими банками, зупинка видачі віз громадянам Росії.

Підтримати акцію прийшла співачка та письменниця Ірена Карпа.

Image00001

Далі слово взяли декілька людей з учасників ходи. Один чоловік переконував, що проти Росії потрібно піти війною.

Image00081

Однак присутні не сприйняли таких його слів. Наступні спікери переконували, що Росію потрібно перемогти. Але більше шансів буде це зробити, за словами промовців, уникнувши збройної та кровопролитної війни.

Опісля виступів активісти рушили колоною по вулиці Володимирській до посольства Німеччини.

Image00100

Під амбасадою молоді люди передали звернення, після чого розповіли про аналогії між Путіним та Гітлером.

Image00121

Image00123

Image00109

Активісти нагадали про історичні події, що відбулися перед початком II світової війни. Тоді німецький тиран, так само як Путін сьогодні, під приводом захисту німців у Судетах ввів війська на територію тодішньої Чехословаччини.

Image00124

За словами активістів, відсутність адекватної реакції на дії Путіна в Криму може призвести до широкомасштабного конфлікту, як це сталось під час згаданої інтервенції Третім Рейхом понад 75 років тому.

Далі колона рушила в бік посольства Франції.

Image00127

По дорозі активісти зупинилися на декілька хвилин біля посольства Польщі, щоб висловити подяку цій країні за підтримку України. Учасники ходи скандували польською «Джєнкує!»

Image00132

Під посольством Франції активісти також нагадали про історичні події часів II світової війни.

Image00144

Активіст Сашко Іванов розповів, що у червні 1940 року Франція була дуже швидко окупована Третім Рейхом. Як зазначив молодий чоловік, світ тоді так само мовчав – мовчав і військово, і економічно, і політично.

Хлопець переконаний, що зволікання із застосуванням санкцій до Росії з боку зокрема Франції сприятиме повторенню історії в Україні. За його словами, окремі заяви президента Франсуа Олланда не мають значного впливу.

Під гасло «Європо, не проспи» представник посольства прийняв звернення активістів, пообіцявши передати його послу.

Image00161

Опісля хода рушила до амбасади Великобританії.

Image00174

Під посольством активісти нагадали, що Великобританія була одним з трьох гарантів безпеки України в обмін на відмову нашої держави від ядерної зброї.

Image00184

Image00187

Image00189

Image00195

Останнім пунктом призначення стало посольство Туреччини. Туди активісти добиралися на метро, не забуваючи скандувати антипутінські гасла та двічі заспівавши гімн України.

Під посольством активісти зробили акцент на питанні кримських татар. Молоді люди нагадали про нелегку історичну долю цього народу і висловили занепокоєння, що щось подібне може знову повторитися.

Image00221

Активісти переконані, що під російською окупацією на татар, можливо, і не очікує фізичне знищення, однак культурне та мовне – неминуче.

Представника пікетувальників Ярину запросили всередину амбасади. Через декілька хвилин дівчина вийшла та розповіла, що представник посла прийняв звернення та висловив підтримку Україні, а також та висловився за її територіальну цілісність.

Image00229