У Черкасах затримали майже 30 проросійськи налаштованих пропагандистів

Фото: novadoba.com.ua

Фото: novadoba.com.ua

У Черкасах Самооборона разом з працівниками СБУ затримала майже три десятки чоловіків, які приїхали до міста з проросійською агітацією. Вони планували взяти участь у оголошеному заздалегідь триденному з’їзді територіальних громад.

«Запрошуємо всіх розсудливих 12-14 березня в Черкаси, на 7 -й з’їзд територіальних громад:

- Представників діючих вже громад;

- Людей, бажаючих об’єднатися в громаду;

- Представників поселень родових помість,

- Екопоселень;

- Творців родових помість;

- Правознавців, юристів.

Планується проведення лекцій, дискусій, круглих столів з Сергієм Даниловим, Андрієм Івашком, Валерієм Синельниковим, А.Н. Малютой та іншими цікавими людьми»,- так анонсували подію організатори.

Основним питанням зібрання було об’єднання територіальних громад у районні, обласні земства. Йшлося також про підготовку Земського Собору Русі.

Громадськість Черкас запідозрила, що справжньою метою заходу є пропаганда федералізації та сепаратизму. Міська влада відмовила організаторам з’їзду в оренді приміщення. Попри це, його учасники все ж приїхали до Черкас, саморганізувавшись, як повідомляють самі, за допомогою закликів в українських соцмережах та на сторінці ВГО «Український вибір».

Частина приїжджих розмістилася у готелі «Центральний» як шахматисти, решта - у гуртожитках та по квартирах.

«Перших затримували і привозили до нашого штабу, потім передавали працівникам міліції», – каже начальник штабу самооборони Олександр Чигарьов. Чималу групу затримали у центрі міста, поблизу будинку культури, де планувалося проведення з’їзду.

Усі «делегати з’їзду» - чоловіки віком 25-35 років, громадяни України, мешканці Донецька Житомира, Дніпропетровська, Харкова, Києва, Сум, - повідомляє прес-секретар управління СБУ області Катерина Дрога.

При собі затримані мали похідне спорядження, велику кількість листівок та іншої друкованої продукції з пропагандою сепаратизму.

Усі затримані нині перебувають у Соснівському РВ УМВС Черкас.