Перші рішення щодо люстрації винних чиновників приймуть вже в четвер

Фото: nashkiev.ua

Фото: nashkiev.ua

Український парламент має ухвалити перші рішення про люстрацію чиновників вже в четвер, вважає глава люстраційного комітету України при Кабінеті міністрів Єгор Соболєв.

"Ми закликаємо парламент закріпити прийняття цього рішення спеціальним політичним актом вже завтра", - сказав Єгор Соболєв на брифінгу в середу в Києві.

Люстраційний комітет вважає, що перше рішення, яке повинен прийняти парламент, - це рішення про люстрацію людей, які "відповідальні за кров на Майдані Незалежності під час мирних акцій протестів", зауважив Єгор Соболєв.

Глава люстраційного комітету України при Кабінеті міністрів впевнений, що закон пропонує заборонити обіймати державні посади і балотуватися протягом усього життя таким персонам як Віктор Янукович, екс-глава адміністрації президента Андрій Клюєв, колишній перший заступник голови адміністрації президента Андрій Портнов, екс-міністр юстиції Олена Лукаш, екс-генпрокурор Віктор Пшонка, екс-глава МВС Віталій Захарченко, екс-глава СБУ Олександр Якименко.

Єгор Соболєв повідомив, що комітет підтримує ініціативу Міністерства юстиції України, якою пропонується звільнити і не давати право носити суддівську мантію протягом 5 років суддям, які "прикривали терор під час Майдану".

Глава люстраційного комітету України зазначив, що ці два законопроекти вже розроблені і передані до Верховної Ради, і парламент може ставити їх на голосування. За словами Єгора Соболєва, коли ці рішення будуть прийняті, то буде підготовлено ряд законопроектів з люстрації, які "повинні створити базу для проведення люстрації в правоохоронних органах, в судових органах та всієї державної машини в цілому".

Gazeta.ua