Міністр юстиції передаватиме міліції інформацію про чиновників, які відмовляються оприлюднювати декларації

liga.net

liga.net

Міністр юстиції Павло Петренко вимагає від керівників структурних підрозділів відомства оприлюднити декларації про доходи. Чиновників, які відмовляться відкривати доходи, він передасть правоохоронним органам. Про це Петренко повідомив на брифінгу, пише Ліга.

"З перших днів роботи в міністерстві я попередив усіх керівників підрозділів, що орган, який веде антикорупційний реєстр, має бути прикладом для проведення антикорупційної політики для інших відомств. Зараз на сайті Міністерства юстиції є відповідне вікно, де з'являться декларації всіх керівників структурних підрозділів Міністерства юстиції і всіх обласних підрозділів. Відносно тих керівників, які відмовляться, вся інформація буде передана в правоохоронні органи та уповноваженому з боротьби з корупцією, яка вже приступила до виконання своїх обов'язків", - сказав Петренко.

Також він додав, що Мін'юст створив спільну робочу групу з уповноваженим по боротьбі з корупцією Тетяною Чорновол, яка займеться перевіркою всіх фактів корупції в органах реєстрації і в державній виконавчій службі.

"Тільки буквально за кілька днів роботи нового керівництва державної виконавчої служби були виявлені системні випадки звільнення боржників від сплати виконавчого збору до бюджету, це масово, десятки мільйонів гривень не враховувалися до бюджету від виконавчого збору, реалізація майна за значно заниженими цінами, це теж масова проблема, фальсифікації документів про відсутність у боржників майна... Державні виконавці приховують майно боржника, рішення суду не виконуються", - сказав він.

Петренко попросив українців бойкотувати хабара реєстраторам і державним виконавцям. В системі Мін'юсту працює гаряча лінія, на яку можна повідомляти подібну інформацію по кожному державному службовцю. Кожні три дні Петренко обіцяє особисто проводити аналіз повідомлень, що надійшли на гарячу лінію.