Реформування міліції – один з основних кроків на шляху зміни системи

Фото: Микола Мирний

Фото: Микола Мирний

У період Майдану лише в Житомирі зареєстровано понад два десятки кримінальних справ, що пов’язані з нападами на активістів, завданням шкоди майну або іншими кримінальними злочинами. Ціла низка епізодів так і не були внесені до Єдиного реєстру досудового розслідування. Та навіть і з числа зареєстрованих  працівники так званих правоохоронних органів упродовж трьох місяців так і не зрушили з мертвої точки в розслідуванні цих справ.

Телефонне право явно домінує над законом у свідомості міліціонерів. Вказівка керівника сприймається набагато вагоміше, ніж присяга служити народу України. Це факти, які дають підстави зробити висновок, що працівники міліції абсолютно не налаштовані розслідувати дані справи, а нерідко, схоже, що вони  відверто є елементом системи, яка організовує ці злочини.

Це не суб’єктивні думки, це лише додаткові свідчення того, що правоохоронні органи абсолютно не забезпечують реалізацію поставлених перед ними задач. Соціологічні дослідження це чітко демонструють.

Довіра до міліції сьогодні в українців складає менше 1%. Це означає, що правоохоронці не служать українському народу, а є каральним інструментом влади. Без вирішення долі міліції неможливий вихід із  політичного конфлікту в Україні. Майдан для людей сьогодні став не тільки формою протесту, а й єдиним безпечним місцем. І люди будуть готові вийти звідти виключно за умов відновлення безпеки, в тому числі від свавілля міліції. Реформа може стати одним з головних кроків у цьому напрямку.

Сьогодні люди вийшли з простою мотивацією – змінити систему. Одним з основних кроків на шляху зміни системи є санація правоохоронної галузі.

 Демократичний Альянс презентує реформу міліції в Україні. Основна ідея реформи полягає у перетворенні мілітаристсько-радянської міліції на сучасну поліцію.

Реформа передбачає здійснення деполітизації, децентралізації та демілітаризації органів внутрішніх справ. З важливих новацій: запровадження місцевої поліції, ліквідація «Беркуту» та інших спецпідрозділів, скорочення чисельності працівників міліції.

Пропозиції Демократичного Альянсу полягають у зміні карального органу влади - міліції - на поліцію, яка працює в інтересах громадян та суспільства.

Постійна адреса, за якою ви можете ознайомитися з презентацією та розширеним текстом реформи міліції від Демократичного Альянсу - http://dem-alliance.org/poziciya/narodovladdja.html. Пропозиції просимо лишати там же у відповідній формі.