Головного міліціонера Черкащини «люстрували»

Фото з сайту Прочерк

Фото з сайту Прочерк

Під тиском місцевої громадськості 9 березня міністр МВС Арсен Аваков відправив  у відставку начальника управління МВС України в Черкаській області, полковника міліції Леоніда Бойка.

Його було призначено на посаду 24 лютого цього року, одразу після звільнення попередника - генерал-майора міліції Володимира Ліпандіна. Не встигли на Черкащині представити нового головного міліціонера, як наступного дня проти нього піднявся весь черкаський майдан. Під його тиском пан Бойко написав заяву про звільнення. Але в цей же день в.о. міністра внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що відставки не прийме.

Громадськість та ЗМІ одразу пригадали новому керівникові обласної міліції  чимало гріхів.

«У міліції згадують, що нібито з легкої руки Бойка роздавались вказівки підлеглим підтасовувати матеріали з метою начебто повного розкриття злочинів для підвищення показників. В разі відмови слідчих використовувати сфальшовані оперативниками матеріали міліцейське керівництво організовувало на них тиск через обласну прокуратуру. У 2009 році було підписано лист прокурору області, який містив скаргу з неправдивою інформацією щодо працівників слідства. Перевіркою внутрішньої безпеки це було доведено і матеріали направлено до МВС для притягнення Бойка до відповідальності. Приймалось рішення про покарання Бойка, але чи то хороший хабар потрібним людям робить дива, чи то міліцейського “чина” помилували безплатно, однак Бойка не покарали. Прізвище Леоніда Бойка викреслили з міністерського наказу.

Сьогодні колеги по службі звинувачують Бойка і в тому, що за його вказівками працівники почали застосовувати тортури до людей. За своїми службовими обов’язками під контроль Бойко взяв і відділ по боротьбі з торгівлею людьми. А вже давно говорять, що всі повії і туристичні фірми є фінансовими донорами деяких високопоставлених ментів із цього управління, тож Бойку приписують і цей гріх, - повідомляє місцеве інтернет-видання «Дзвін».

На питання журналістів щодо закордонних вояжів та маєтку з двоповерховим будинком Леонід Бойко відповідав так:

— Начебто я літаю літаками в Америку… Я за своє життя, скільки працюю, ні разу за кордоном не був...

— Так, є будинок. Я його не вкрав. Я працював у Вінницькій області, у Херсонській. Продав квартиру в Херсоні, у Черкасах, купив недобудований будинок, добудував. Зі мною проживає тесть. І він, і дружина займаються бізнесом. Я можу вас запросити в гості.

Гостини у маєтку Леоніда Бойка журналістам так і не вигоріли.

На сьогодні міліція області не викрила та не оприлюднила жодного факту протиправних діянь силовиків області на Черкащині протягом грудня-лютого 2013-2014 років.