Головний міліціонер Рівненщини звільнився після 4 днів роботи

Фото з сайту "Подробности"

Фото з сайту "Подробности"

Начальник обласного управління міліції Рівненщини В'ячеслав Чайка, якого було призначено на цю посаду 4 березня 2014 року, написав заяву на звільнення.

Оприлюднити відповідний документ працівники обласного управління міліції не можуть, однак зазначили, що є наказ МВС №269. Його отримали працівники відділу кадрів, повідомляє «ВСЕ».

Зараз обов'язки начальника управління виконує заступник начальника УМВС України в Рівненській області, начальник кримінальної міліції Сергій Гандзелевський.

Як повідомляє «Вголос» із посиланням на прес-службу Рівненської обласної організації ВО «Свобода», начальник Рівненської обласної міліції написав заяву про звільнення через «конфлікт з бандою, яка тероризує громаду»

«На сьогоднішній день в області склалася важка криміногенна ситуація, відбуваються протистояння між організованим озброєним вогнепальною зброєю угрупуванням та мною, начальником Управління Міністерства внутрішніх справ України в Рівненській області В’ячеславом Чайкою.

Після проведення консультацій із Головою Рівненської обласної державної адміністрації Сергієм Рибачком, з метою убезпечення громади Рівненщини, мною було прийнято рішення про добровільне написання рапорту про відставку з посади начальника Управління Міністерства внутрішніх справ України в Рівненській області. Натомість, я звертаюся до озброєного угрупування, припинити тероризувати громаду області, добровільно здати в органи міліції всю вогнепальну зброю, відповідно до чинного законодавства.

Уся вогнепальна та будь-яка інша зброя повинна бути здана до 18:00, 9 березня 2014 року. На мою думку, такий крок призведе до стабілізації ситуації в Рівненській області. Я готовий надалі служити Народу України», – процитувала «Свобода» слова Чайки.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков вже визнав, що допустився помилки під час нещодавніх призначень керівників управлінь МВС, зокрема і під час призначення Чайки.

«Не стану публиковать имена ни тех, кто в свое время поддерживал эти назначения, мотивируя профессиональность назначаемых и общественную необходимость таких кадровых решений. Ответственность все равно на мне.

Просто скажу, высоким политическим лоббистам в том числе – каждый из вас ошибся, как и я. Посему – на том поставим точку, сделаем правильные выводы, ограничим жажду кадровых политических назначений. Со вчерашнего дня в МВД мною создана и работает специальная кадровая комиссия – вне эмоциональных и политических компонентов.

Ошибки были и, увы, будут. Важно создать механизм их быстрого исправления», - написав Аваков на своїй сторінці у Фейсбук.

Як повідомляв «Ні корупції!», проти призначення В’ячеслава Чайки на посаду головного міліціонера області виступила громадськість і міліціонери Рівненщини.

Протистояння тривало всі чотири дні, які Чайка перебував на цій посаді.

Міліціонери вимагали повернення на посаду колишнього очільника обласної міліції Дмитра Лазарєва, а Чайку звинувачували у некомпетентності.

Напередодні місцеві журналісти звинуватили Чайку в низьких показниках у роботі, звільненні з правоохоронних органів через професійну некомпетентність, п’яному ДТП, зв’язках із злочинними авторитетами, партійній діяльність та у володінні чималою кількостю нерухомості й землі.

Також журналісти написали, «що Рівненщина просто стала розмінною монетою у політичних іграх і її по, так званій, квоті віддали під керівництво ВО «Свободи». Зокрема, це підтвердив той факт, що підтримку новопризначеному начальнику УМВС України в Рівненській області висловити активісти ВО «Свободи» на чолі з депутатом облради Олексієм Бучинським та головою Рівненської ОДА Сергієм Рибачком.