Силовики, які розправилися з інтерівцями в Криму, погрожували помститися їхнім родинам

Крим Подробности 300У журналістів, яких у Криму побили силовики, відібрали паспорти. При цьому нападники погрожували, що тепер знають домашні адреси представників ЗМІ, і, як тільки ті посміють розказати про інцидент, будуть жорстоко мститися їхнім родинам.

Про це у коментарі «Телекритиці» розповіла Голова Кримської асоціації вільних журналістів Лілія Буджурова.

За її словами, силовики захопили авто з журналістами «Інтера» - кореспондентами Оленою Механік, Андрієм Цаплієнком і двома операторами «Інтера» - паном Лисенком і паном Дєдовим.

Лілія Буджурова, яка спілкувалася цієї ночі із постраждалими у лікарні швидкої допомоги Севастополя, каже, що ушпиталено сім осіб. Окрім інтерівців, до лікарні потрапив водій, який перевозив кореспондентів, побитий напередодні грецький журналіст на ім`я Костас та кореспондент інтернет-видання «Русская планета» Павло Нікулін (РФ), якого було побито до крові.

Вони розповіли, що були на території військової частини №2355 тактичної групи Крим, розташованій на та території Козачої бухти у Севастополі. «Почалися переговори між загарбниками й українськими військовими. Журналісти стояли довкола них. Під`їхали дві жінки, оглянули все і почали комусь телефонувати», - каже пані Буджурова.

Невдовзі, за її словами, до частини прибули на багатьох авто «дебелі міцні чоловіки»«І відразу почалося побоїще. Били всіх підряд представників ЗМІ та розбивали їм камери», - розповідає Голова Кримської асоціації вільних журналістів.

 

Деякі журналісти, за її словами, врятувалися на території військової частини. Деякі сіли в авто та намагалися виїхати із Севастополя.

 «Силовики кинулися за ними, підрізали, зупинили на автошляху, - ділиться пані Буджурова свідченнями постраждалих колег. - Чоловіків, у тому числі й водія,  витягли з машини. Олену Механік не чіпали. Силовики погрожували журналістам і стріляли в повітря. Потім дуже жорстоко побили - кидали на землю, били ногами, запихали до багажника авто, закривали його й погрожували, що вивезуть. Розбили всю апаратуру, відняли все - документи, телефони, особисті речі, а потім кинули на дорозі. Журналісти майже всі лишилися без засобів зв`язку - приміром, у Андрія Цаплієнка було три телефони, і всі було знищено».  

Лілія Буджурова, після того, як заявила про зачистку у Козачій бухті під час прямого включення на «Шустер live» 7 березня, почала шукати журналістів по всьому місту. Тривалий час про них не було відомо нічого, а телефони не відповідали.

У лікарню швидкої допомоги пані Буджурова 7 березня викликала міліцію і кореспонденти вночі дали покази.  

Перш за все, усім постраждалим зараз необхідна психологічна допомога. Вони перебувають у шоці»,- розповіла пані Буджурова. Також вони лишилися без  документів. «Я не знаю, як вони залишатимуть Крим. У них немає паспортів», - додала Лілія Буджурова.

Як писала «Телекритика», про зачистку журналістів у Севастополі стало відомо 7 березня від Лілії Буджурової.  Режисеру 5-го каналу Антону Локтіонову, який стрімив на території частини, нападники також завдали тяжких побоїв і зламали йому пальці. У Севастополі мешкають його рідні, які надали допомогу пану Локтіонову.

Увечері 7 березня  на  знімальну групу телеканалу СТБ у Симферополі невідомі напали під час прямого включення щодо ситуації в Севастополі та пошкодили техніку. 

«Телекритика»

 Фото - http://podrobnosti.ua

Відео - EvromaidanSOS