РНБО закликає Нацраду переглянути ліцензійні умови мовлення російських телеканалів

obozrevatel.com

obozrevatel.com

Рада національної безпеки і оборони України закликає Нацраду з питань телебачення і радіомовлення зібратися і переглянути ліцензійні умови мовлення на території України російських телеканалів, які порушують українське законодавство. Про це заявила 6 березня на брифінгу у Києві заступник секретаря РНБО Вікторія Сюмар, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Враховуючи те, що інформаційна війна в Україні надзвичайно серйозно посилилася, на виконання рішення РНБО ми звертаємося до членів Нацради з питань телебачення і радіомовлення з проханням зібратися на засідання і розглянути ситуацію, яка склалася в інформаційному просторі України, і становить загрозу національній безпеці", - заявила Сюмар.

Вона нагадала, що раніше парламент висловив недовіру Нацраді. "Але я хочу нагадати, що в.о. глави держави не підписав відповідне рішення, також не підписані досі заяви на звільнення пані Мудрак (член Нацради Лариса Мудрак - ред.), і колишнього глави Нацради пана Манджосова", - пояснила  Сюмар.

Водночас вона зазначила: "Саме вона (Нацрада - ред.) займається ліцензіями щодо кабельних операторів, нормує питання щодо тих пакетів, які вони можуть транслювати в своїх кабельних мережах. І очевидно, враховуючи порушення російськими каналами низки законів України, можна переглянути ці пакети і відповідні ліцензійні умови".

На думку Сюмар, при сформованих умовах у всіх членів Нацради є можливість зібратися і прийняти відповідне рішення.

У багатьох кабельних мережах України представлені, зокрема, такі російські телеканали, як "Перший канал. Всесвітня мережа", "РТР-планета", "ТВЦ Інтернешнл", "НТВ Мир”, а також ряд пізнавальних, спортивних та розважальних каналів.