Рівненські міліціонери і громадяни протестують проти нового міліцейського начальника

 

Фото з сайту "Подробности"

Фото з сайту "Подробности"

Працівники УМВС України в Рівненській області звернулися до міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова з вікритим зверненням, яке підписали всі працівники обласного управління, з вимогою повернути на посаду головного міліціонера області Дмитра Лазарєва і звільнити з цієї посади В’ячеслава Чайку, призначено 4 березня, повідомляє «Все».

«У період політичних протистоянь лише на Рівненщині залишились уцілілими всі адміністративні будівлі, забезпечено належний рівень взаємодії з громадськими формуваннями, що мінімізувало негативні наслідки та свідчить про високий рівень професіоналізму, особисті позитивні морально-ділові якості полковника міліції Лазарєва Д.В., який за короткий термін перебування на займаній посаді позитивно вплинув на ситуацію в області в цілому.

Полковник міліції Лазарєв Д.В. користувався авторитетом та повагою серед особового складу УМВС України в Рівненській області, завжди був відкритим і чесним у спілкуванні з громадськістю.
Несподівано для усіх відбулось звільнення полковника міліції Лазарєва Д.В. з посади керівника Рівненської обласної міліції та призначення на цю посаду Чайки В.Ю.

Висловлюємо надію, що шановний Вячеслав Юрійович, як і сотні тисяч українців на Євромайдані, боровся за очищення влади від злочинного елементу, за наведення порядку в країні в цілому та правоохоронних органах зокрема, а не заради отримання кадрового призначення.

Разом з тим, уважаємо, що таке кадрове рішення прийнято поспішно, без надання належної оцінки морально-діловим якостям нинішнього керівника Управління, його професіоналізму, без визначення його здатності керувати силовою структурою у цей складний для України час, без урахування думки колективу співробітників та громадськості», - йдеться у відкритому зверненні міліціонерів.

За їх словами, у ситуації, що склалася в країні, таку посаду має обіймати лідер, який здатний приймати непрості рішення, який здатний повести за собою особовий склад, який би користувався авторитетом не тільки серед міліціонерів, а і серед усього населення області. Натомість призначення Чайки дестабілізувало обстановку у Рівному і спровокувало нові пікетування та заворушення, і це в той час, коли найголовнішим завданням є збереження спокою та стабільності.

Позицію рівненських міліціонерів активно підтримує і місцева громадськість.

Додамо, що сьогодні начальник УМВС України в Рівненській області В'ячеслав Чайка самовільно зняв  «громадську пломбу» з дверей свого кабінету, яку поставили вчора активісти Рівного з вимогою, щоб він добровільно пішов з посади до затвердження його кандидатури на Народному віче.

Раніше замість представлення нового очільника міліції Рівненщини відбувся пікет будівлі УМВС з вимогою, щоб В’ячеслав Чайка написав заяву на звільнення. На це полковник сказав, що для нього кілька активістів – це не громадськість і не аргумент. А якщо люди хочуть, щоб він пішов, хай пояснять чому.

Напередодні місцеві журналісти звинуватили Чайку в низьких показниках у роботі, звільненні з правоохоронних органів через професійну некомпетентність, п’яному ДТП, зв’язках із злочинними авторитетами, партійній діяльність та у володінні чималою кількостю нерухомості й землі.

«За час служби В’ячеслав Чайка має сім дисциплінарних стягнень, останнє з яких – "понизити в посаді за незадовільні результати з розкриття злочинів по лінії ЗКС, що негативно позначилось на результатах оперативно-службової діяльності" – оголошено наказом Міністра внутрішніх справ Юрієм Луценком у серпні 2005 року.

Деякі історії з його «заплямованої» біографії беруть свій початок ще з далеких 90-их. Адже коли Чайка у 1985 році прийшов працювати оперуповноваженим у відділення карного розшуку Радивилівського райвідділу міліції, його за низькі показники у роботі перевели у Дубно дільничним інспектором.

Як стверджують колишні колеги Чайки, й там він відзначився дурною славою. Зокрема, з’являвся на роботі у нетверезому стані, а згодом взагалі, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння за кермом, скоїв ДТП. Тоді в аварії тяжко травмувався пасажир (працівник міліції М. Морозов). Йому впродовж двох місяців рятували життя у реанімації. Всього у лікарні він провів понад півроку. Сам же Чайка сильно травмував ногу та обличчя, що далося взнаки, адже зараз він шкутильгає та має помітний шрам на обличчі», - з’ясували рівненські журналісти.