Суд визнав протиправною бездіяльність Захарченка

liga.net

liga.net

Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправною бездіяльність колишнього міністра внутрішніх справ Віталія Захарченко під час зіткнень протестуючих проти влади з міліцією 30 листопада, 1 і 11 грудня 2013 в Києві. Про це йдеться в повідомленні прес-служби народного депутата Юрія Дерев'янка (позафракційний), який подав відповідний позов до суду, повідомляють Українські новини.

Дерев'янко вимагав визнати незаконною бездіяльність Захарченко, зобов'язати провести службове розслідування і притягнути до відповідальності співробітників Міністерства внутрішніх справ, які порушили законодавство, застосовували силу і спеціальні засоби під час охорони громадського порядку в місцях проведення зборів громадян.

Йдеться про події, які відбувалися на Майдані Незалежності та вулиці Хрещатик у Києві з 29, 30 листопада 2013 року, на вулиці Банковій у Києві 1 грудня 2013 і на Майдані Незалежності та вулиці Хрещатик у Києві 11 грудня 2013.

5 березня 2014 суд задовольнив вимоги депутата і зобов'язав МВС ініціювати службове розслідування і вирішити питання про притягнення винних до відповідальності.

За даними депутата, в ході розслідування стало відомо, що МВС привертало проти мітингувальників міліцейський спецпідрозділ для боротьби з тероризмом "Омега".

Нагадаємо, інформація про розшук Захарченко з'явилася на сайті МВС у розділі "особи, які ховаються від органів досудового розслідування".

26 лютого Генеральна прокуратура заявила про оголошення Захарченко в міжнародний розшук.