Павло Шеремета розпорядився відкрити доступ до інформації про держзакупівлі

vkurse.ua

vkurse.ua

Міністр економічного розвитку і торгівлі Павло Шеремета віддав розпорядження повністю відкрити портал закупівель www.tender.me.gov.ua. Про це він заявив на прес-конференції в Українському кризовому медіа-центрі.

За його словами, серед основних цілей Міністерства на сьогоднішній день є прозорість і некорумпованість державних закупівель. Для цього протягом наступних п'яти днів будуть обговорені три законопроекти.

Нагадаємо, 4 липня 2012 року Верховна Рада голосами 241 депутата з правлячої більшості прийняла законопроект № 9634 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань державних закупівель», який передбачав виведення з-під дії тендерних процедур значної частини державних закупівель і, відповідно, неоприлюднення інформації про них.

Ще раніше Верховна Рада вже зробила крок до втаємничення державних закупівель. 17 травня 2011 року було ухвалено закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань державних закупівель», який звузив підстави для оприлюднення тендерної документації і, відповідно, ускладнив до неї доступ громадськості (законопроект № 7532).

MediaSapiens