ЄС заморозив активи Януковича, Пшонки, Захарченка, Азарова. Всього 18 осіб

vinnitsaok.com.ua

vinnitsaok.com.ua

Євросоюз заморозив активи 18 українських громадян, підозрюваних в незаконному привласненні державних коштів і причетності до порушень прав людини в Україні. Відповідна постанова опублікована в офіційному виданні Євросоюзу Eur-Lex, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Згідно з постановою, рішення Ради ЄС від 5 березня  "передбачає заморожування коштів та економічних ресурсів окремих осіб, визначених відповідальними за незаконне привласнення українських державних коштів та осіб, відповідальних за порушення прав людини в Україні, фізичних та юридичних осіб, пов'язаних з ними організацій та органів з метою консолідації та підтримки верховенства права та поваги до прав людини в Україні".

При цьому перелік осіб, стосовно яких застосовані санкції, перераховані в додатку. У їх числі Віктор Янукович і його сини Олександр і Віктор, екс-глава МВС України Віталій Захарченко, екс-генпрокурор Віктор Пшонка і його син, нардеп від Партії регіонів Артем Пшонка, екс-керівники СБУ Олександр Якименко та Ігор Калінін, екс-заступник голови адміністрації президента Андрій Портнов, екс-міністр юстиції Олена Лукаш, екс-глава адміністрації президента Андрій Клюєв і його брат, нардеп Сергій Клюєв, екс-заступник глави МВС Віктор Ратушняк, екс-прем'єр Микола Азаров і його син, нардеп від Партії регіонів Олексій Азаров, український бізнесмен Сергій Курченко, екс-міністр освіти Дмитро Табачник і екс-міністр охорони здоров'я Раїса Богатирьова.

У постанові зазначається, що в даний список можуть вноситися зміни за наявності відповідних обгрунтувань.

Постанова "щодо обмежувальних заходів, спрямованих проти певних осіб, організацій та органів у зв'язку з ситуацією в Україні" була опублікована в ніч на четвер і набула чинності з моменту опублікування. Вона дійсна протягом 1 року - до 6 березня 2015 року.