Російські війська захопили два зенітно-ракетні комплекси в Криму

Фото з сайту BBC.UA

Фото з сайту BBC.UA

Російські військові зі стріляниною захопили два українських зенітно-ракетних комплекси у військовій частині на мисі Фіолент і виставили навколо них свою охорону.

Як повідомили ВВС в регіональному медіа-центрі міністерства оборони, захоплення сталося 4 березня ввечері.

"Російські військові приїхали великою кількістю і захопили зенітно-ракетні комплекси. Навколо пускових установок виставили свою охорону. Вони роблять вигляд, що нам допомагають від когось охороняти ракети. Насправді, це - захоплення. Вони в будь-який момент готові відкрити вогонь. А комплекси захопили, щоб ми ними не могли користуватись", - повідомили в медіа-центрі.

Як повідомив "5 каналу" командир частини Олег Баранов, спочатку росіяни пропонували українським військовим перейти на їхню сторону добровільно, пропонували високу зарплату та паспорти громадян РФ.

Коли українці відмовились, то розпочали штурм.

За словами Баранова, при штурмі росіяни відкривали вогонь, була загроза поранення службовців.

"Біля наших хлопців свистіли пулі", - заявив командир Баранов.

"Увірвалися на територію військової частини, знищили засоби управління, розбили апаратуру. Наші офіцери перебувають на бойових постах", - повідомили в регіональному медіа-центрі міноборони.

На думку генерал-майора Олега Струцінского, таке втручання російських військових може створити небезпеку несанкціонованого застосування зброї проти літальних апаратів у повітряному просторі України. Командира тактичної групи Повітряних сил ЗС України "Крим" генерал-майора Олега Струцінського процитував на своїй сторінці в Facebook керівник медіа-центру міноборони Криму Владислав Селезньов.

Ще напередодні президент Росії Володимир Путін стверджував, що в Криму немає його військ, а озброєні люди – це самооборона Криму.

5 березня слова пана Путіна підтвердив міністр оборони Росії Сергій Шойгу.

Так, пан Шойгу назвав провокаціями фотографії, і відео, на яких військовослужбовці без розпізнавальних знаків у Криму зізнаються, що вони з Росії.