Волинські громадські організації об’єднуються для контролю влади

Зображення з сайту 76-82.livejournal.com

Зображення з сайту 76-82.livejournal.com

Громадські організації Волинської області повинні об’єднуватись, щоб мати змогу контролювати роботу державної влади.

Про це йшлося під час засідання громадської організації «Волинська правозахисна група», повідомляє «Під прицілом».  

Керівник громадської організації правозахисників Волині Степан Василюк сказав, що не зважаючи на старання, поки що досягнути їм вдалося небагато.

На Волині існує понад 150 громадських організацій, але набагато кращий результат отримали б, якби кілька організацій об`єдналися, -певен Степан Василюк. За його словами, громадськість повинна брати активну діяльність у контролі органів державної влади.

«Назріло питання, щоб було якесь забезпечення та фінансування для організації. Ви знаєте, що ті організації, які борються з правоохоронними органами, не фінансуються. Поїхати в Крим можна, але при тій ситуації, коли буде з ким і про що говорити», - сказав Василюк.

Члени подали пропозицію, аби  правильно провести люстрацію, аби привести потрібних керівників на посади.

«Потрібно ініціювати закон про люстрацію, ініціювання створення громадських рад і робити це організовано. Поки закон не прийнятий про люстрацію, ми повинні звернутися до політичних сил забезпечити свою діяльність в межах правового поля, якраз цей час, коли потрібно нам знайти спільні зусилля. Пропоную залучити студентів юридичного факультету, це практикою буде і для них», - сказав Василюк.

Додамо, що 3 березня стало відомо, що керівництво Волиньради скоротило собі премії і видатки на обслуговування автопарку.

За словами голови Волиньради Валентина Вітера, у проекті бюджету області на 2014 рік зарплата керівників облради лишиться у межах норм, проте, якщо раніше передбачалася премія у розмірі 70-100% від зарплати, то у цьому році її обсяг обмежений 30%.

Окрім цього, зменшилася сума коштів, передбачених на купівлю бензину для діяльності керівництва облради.