В Івано-Франківську розпочалася люстрація суддів (ВІДЕО)

Зображення з сайту antikor.com.ua

Зображення з сайту antikor.com.ua

Третього березня в Івано-Франківську розпочалась народна люстрація суддів. Вона проходила в залі засідань Прикарпатської облдержадміністрації за участі журналістів, представників громадськості та самих суддів, повідомляють «Галицькі ліхтарі». 

Першою до трибуни вийшла голова Апеляційного суду Івано-Франківської області Стефанів Надія Степанівна.

Вона розповіла, що розмір її заробітної платні становить 20 тис. грн, розповіла про статки своєї сім’ї, але відповісти однозначно, чи брала хабарі, так і не змогла.

«Якщо я скажу. що брала, це означатиме, що маю написати заву на звільнення, а якщо ні, то ви все одно не повірите», - заявила голова суду.

Однак наприкінці свого виступу від себе особисто і від імені своїх колег попросила вибачення і додала, що готова піти з посади голови.

Від суддів очікують простого розкаяння в тому, що вони приймали несправедливі рішення і брали хабарі, а також обіцянки в майбутньому працювати чесно на сторожі законів і Конституції України та інтересів громади.

Нагадаємо, що 28 лютого та 1 березня ініціативна група Народної Ради Івано-Франківської області зустрічалася з суддями Івано-Франківського міського суду та Апеляційного суду Івано-Франківської області. Спершу – у вужчому складі, потім – з колективами. Судді попросили підтримки громади, адже деякі готові покаятися, пройти люстрацію чи звільнитися з роботи. При цьому дехто з них зазначив, що весь цей час на Майдані стояли їхні родини, а вони – допомагали коштами.

Громадський активіст та журналіст Руслан Коцаба про суддівську люстрацію: