Amnesty International: Росія утискає свободу вираження на тлі подій в Криму

www.sostav.ua

www.sostav.ua

Затримання сотень протестуючих проти військових дій Росії на території України представляє собою черговий прояв зростаючого придушення свободи вираження і зборів в Росії. Про це заявила Amnesty International.

Організація нагадує, що 3 березня, згідно з рішенням московського суду, двоє протестувальників отримали по п’ять діб адміністративного арешту.  

"Репресії уряду відносно протестуючих проти війни викликають неабияку тривогу. У деяких містах люди ставали мішенню тільки за свою участь у демонстраціях. Це ніщо інше, як санкціоноване державою переслідування і залякування", - сказав директор Amnesty International в Росії Сергій Нікітін.

"Російська влада зобов'язана поважати право на свободу зібрань і свободу вираження. Двоє заарештованих демонстрантів, яких Amnesty International вважає в'язнями совісті, мають бути негайно і беззастережно звільнені", - зазначив він.

Сотні демонстрантів, які протестують проти російської військової інтервенції в Україну, були затримані перед Міністерством оборони на Манежній площі. Десятки з них були змушені залишитись на ніч в поліцейських дільницях.

Як повідомляється, кілька десятків осіб були також затримані в Санкт-Петербурзі.

"Ситуація у відносинах між Росією та Україною не може бути приводом для обмеження права на свободу вираження і зібрань або виправданням порушень прав людини", - сказав Сергій Нікітін.