Богомолець не стала міністром через принципову антикорупційну позицію?

Фото: Главком

Фото: Главком

Ольга Богомолець підозрює, що її кандидатуру на посаду міністра охорони здоров’я відхилили через те, що вона висувала певні, зокрема й антикорупційні, умови.

Про це повідомляє «Українська правда» із посиланням на Богомолець.

Як пояснила керівник медичної служби Євромайдану, без прийняття цих умов, які є «передумовами» розмови про посади, їй немає сенсу ставати на чолі відомства.

Ольга Богомолець повідомила, що серед висунутих умов було три пункти.

  1. «Міжнародний аудит повний, санація і притягнення до відповідальності тих людей, які порушували права нашого народу на отримання допомоги, і відкриття всіх корупційних схем, які стоять під Мінздоров’я. Інакше нема сенсу туди заходити.»
  2. «Друга передумова – створення абсолютно прозорої фінансової відкритої системи, де кожен тендер, кожна закупівля, кожна копійка – будь-який громадянин може через інтернет подивитися. І передача цих повноважень на всі області…»
  3. «Третя передумова – мають бути передані повноваження професійним об’єднанням лікарів… Вони мають нести відповідальність за якість, вони мають сертифікувати, допускати чи не допускати лікаря до роботи, і вони мають відповідати за ускладнення, які виникають з пацієнтом».

За словами Богомолець, «якщо ця система буде зроблена, посада міністра є абсолютно технічна, він має стати просто «санітаром лісу».

«Внаслідок роботи посередників, я так розумію, моя кандидатура вже не обговорюється. Сказали, що я відмовилася. Насправді, у мене ні з ким розмов не було», - додала пані Богомолець.

Нагадаємо, що нещодавно в Україні був сформований так званий технічний уряд, до складу якого, окрім донедавна опозиційних політиків, увійшли також громадські активісти, активні учасники Євромайдану.

Серед оголошеного списку міністрів на посаду міністра охорони здоров’я спочатку було запропоновано Ольгу Богомолець. Однак незабаром лідери нової влади запропонували на цю посаду іншого активіста, одного з керівників медичної служби Євромайдану Олега Мусія.

В результаті Верховна Рада  підтримала кандидатуру Мусія. Він став міністром у новому уряді.