Янукович вважає себе чинним президентом і просить у Путіна захисту

lenta-ua.net

lenta-ua.net

Віктор Янукович вважає себе законно обраним президентом Української держави. Він виступив із зверненням до громадян України, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Я, Віктор Федорович Янукович, звертаюся до народу України. Раніше вважаю себе законним главою Української держави, обраним на основі вільного волевиявлення українських громадян", - йдеться в заяві Януковича.

"На мою адресу і на адресу моїх соратників звучать погрози про розправу. Змушений просити влади РФ забезпечити мені особисту безпеку від дій екстремістів", - йдеться в заяві.

Крім того, Янукович вважає нелегітимним рішення, прийняті Верховною Радою.

"На жаль, те, що відбувається зараз у Верховній Раді України, не має легітимного характеру", - заявив Янукович.

За його словами, рішення в даний час приймаються парламентом у відсутність багатьох членів Партії регіонів та інших фракцій, які побоюються за своє життя, а деякі були піддані фізичному насильству і змушені залишати територію України незаконно.

Також Янукович підтвердив намір добиватися виконання компромісних домовленостей щодо виведення України з політичної кризи. "Офіційно заявляю про свою рішучість до кінця боротися за виконання важливих компромісних домовленостей щодо виходу України з глибокої політичної кризи", - йдеться в заяві.

Крім того, Янукович заявив, що будь-який наказ про застосування Збройних сил всередині країни буде злочином. "Я, як чинний президент, не дозволяв Збройним силам України втручатися в відбуваються внутрішньополітичні події. Наказую це і зараз", - йдеться в заяві.

"У тому випадку, якщо хтось стане віддавати подібні накази Збройним силам і силовим структурам, такі накази будуть незаконними і злочинними", - підкреслюється в заяві.