Суд відмовив Transparency International в наданні декларацій міністрів

http://lb.ua

http://lb.ua

Окружний адміністративний суд міста Києва відмовив Transparency International Україна в наданні інформації з декларацій про доходи міністрів Міністерства внутрішніх справ, Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Мінекології та природних ресурсів та Міністерства охорони здоров’я, повідомляє Інститут Медіа Права.

Нагадаємо, громадська організація Transparency International Україна направила запити до МВС України, Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Мінекології та природних ресурсів та Міністерства охорони здоров’я з проханням надати копії декларацій про майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру або відомості з таких декларацій відповідних міністрів. Однак, жоден із вказаних органів не надав запитуваної інформації.

Тому організація звернулась до суду з позовом про визнання неправомірними відмов в наданні публічної інформації на запит. Відповідачі посилались на те, що запитувані позивачем відомості були раніше оприлюднені і були доступними для ознайомлення, а також на те, що копії документів не можуть бути надані як такі, що містять інформацію з обмеженим доступом.

Проте, зауважують в ІМП, суд, всупереч прямим нормам статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації», яка передбачає, що відповідь розпорядника інформації про те, що інформація може бути одержана запитувачем із загальнодоступних джерелвважається неправомірною відмовою в наданні інформації, погодився з аргументами відповідачів, вказавши на те що відомості з декларацій міністрів були опубліковані у спеціалізованих ЗМІ і позивач мав можливість з ними ознайомитись.

На думку суду, це означає, що в даному випадку права громадської організації порушеними не були, а отже, підстав для задоволення позову не було, зазначили в ІМП.

Позивач та його представники готуються оскаржити рішення до апеляційної інстанції.