Прикарпатські митники брали хабарі під час п’ятирічки “Митниця майбутнього”

Фото з сайту blitz.if.ua

Фото з сайту blitz.if.ua

До прокуратури Івано-Франківської області звернулися перевізники, які возять автомобілі з країн Європи. Вони вирішили розповісти про корупційні схеми, які існують на митниці, повідомляють «Версії» 

Зокрема, як зазначають підприємці, через брокерів вони передавали митникам гроші, щоб далі без проблем пройти процедуру оформлення.

«Протягом довгих років митниця негласно через брокерів вимагала з нас, підприємців, певну суму грошей за сприяння оформлення транспортних засобів. Тим, хто не давав будь-які гроші, окрім митного збору, відмовлялися оформляти транспортні засоби – затримували, пояснювали якимись причинами і це могло довго тривати. Нам це надоїло. Приблизно за минулий рік, як сказали митники, на території України ввезено близько 8 тисяч транспортних засобів, і приблизно з кожної машини брали у кишеню 300 умовних одиниць. Брокерів поставили як посередників, у митників руки чисті. Це була корупційна схема», - розповів Олег Іванків, приватний підприємців, представник перевізників транспортних засобів з країн Європи на територію України.

За словами підприємців, брокери готові про все розповісти за умови, якщо їх не зроблять крайніми у цій ситуації.

Також люди вимагають від влади провести негайну люстрацію у митних органах.

Прикарпатські підприємці також зустрілися з головою Івано-Франківської обласної ради Василем Скрипничуком.

Після розповіді підприємців про зловживання митників Скрипничук пообіцяв, що направить справу на розслідування в Генеральну прокуратуру та СБУ, оскільки підприємці не довіряють місцевим органам.

Якщо питання не вирішиться на протязі тижня, то підприємці блокуватимуть роботу митниці в Івано-Франківську і вимагатимуть від голови облради створити спеціальну комісію, яка займеться цим питанням.

На сьогодні вже троє працівників франківської митниці під тиском підприємців написали заяви на звільнення.

Додамо, що за інформацією прес-служби ГУ Міндоходів в Івано-Франківській області на Прикарпатті вже два роки у рамках реалізації п’ятирічної стратегії розвитку міністерства доходів і зборів України впроваджується проект «Митниця майбутнього».

Серед фактично єдиних успіхів – митники стали працювати швидше на 25 хвилин.

Так, у 2013 році митниці вдалося досягнути скорочення тривалості митного оформлення: при імпорті – на 24 %, а при експорті – на 21 %. Якщо у 2012 році середній час оформлення однієї імпортної декларації тривав 1 годину 43 хвилин, то у 2013 р. він склав – 1 годину 18 хвилин.