Від сьогодні волинські підприємці не дають хабарів

Зображення з сайту caricatura.ru

Зображення з сайту caricatura.ru

Голова правління Волинського обласного об’єднання організацій роботодавців Володимир Цибульський пропонує створити антикорупційний кодекс, повідомляє «VIP» 

За його словами, наразі в державі та області є чимало проблем. Одна з них досить вагома – корупція.

«Вона розкладала наше суспільство, і треба розпочати роботу над антикорупційним кодексом», - сказав Цибульський.

Проте в усьому, в тому числі й корупції, є дві сторони: ті, хто беруть хабарі й ті, хто їх дають. «Бізнес повинен сказати тверде: «Ні!», - переконаний Володимир Цибульський.

За його словами, якщо підприємці ведуть справи чесно, то немає чого боятись і не треба піддаватись на вимоги хабарників.

Голова регіональної ради підприємців у Волинській області Петро Пилипюк вніс свою пропозицію. «А давайте домовимось, що з 26 лютого ми перестаємо платити хабарі», - запропонував він.

За його словами, часто хабарі даються тоді, коли й не треба. Так, він розповів, що підприємці часто дають чималі суми митникам лише для того, щоб на них звернули увагу.

«Зараз така ситуація, коли ми всіх можемо поставити на місце», - зауважив він.

Додамо, що торік прокуратурою Волинської області заходів закінчено 32 провадження про корупційні злочини, з них 14 – про хабарництво.

За даними прес-служби відомства, до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень притягнуто 40 осіб, з них 13 працівників правоохоронних органів, 3 чиновники з органів влади та 5 чиновників з органів місцевого самоврядування.

Корупційними злочинами на Волині минулоріч заподіяно матеріальних збитків на суму 1024 тис. грн.

З них у ході досудового розслідування відшкодовано 872,5 тис. грн. або понад 85 %. Накладено арешт на майно винних осіб на суму понад 340 тис. грн. та вилучено такого майна на суму майже 210 тис. грн.

Спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції в області 2013 року складено та скеровано до суду 62 протоколи про вчинення адміністративних корупційних правопорушень.

За результатами їх розгляду 50 правопорушників притягнуто до відповідальності у виді штрафу.