Статки сім’ї Януковича становлять $12 млрд – Аслунд

http://finance.liga.net

http://finance.liga.net

За останні чотири роки Україна пережила безпрецедентне пограбування власними правителями: за оцінками, статки сім'ї Януковича становить 12 мільярдів доларів. Про це написав у своїй колонці старший науковий співробітник Інституту міжнародної економіки імені Петерсона, у минулому радник уряду України з економічних питань Андерс Аслунд, повідомляє Ліга.

За його словами, якщо новий уряд збирається повернути хоча б частину награбованого, йому в цьому питанні потрібна буде міжнародна допомога.

На думку експерта, ці проблеми є відображенням економічної політики Януковича, що мала одну мету: збагачення його особисто, його сім'ї і декого з його приятелів. В результаті, Україна страждає від трьох великих економічних проблем. По-перше, її зовнішні платежі знаходяться на нестабільному рівні. Дефіцит по рахунку поточних операцій у минулому році склав, згідно з оцінкою, 8,3% ВВП. Резерви країни в іноземній валюті швидко виснажуються - наразі їх вистачає лише на два з лишком місяці імпорту. По-друге, на нестабільному рівні знаходяться і державні фінанси - бюджетний дефіцит досяг майже 8% ВВП. Відсотки за державними зобов'язаннями стрімко зростають. По-третє, економіка знаходиться в рецесії протягом п'яти кварталів, починаючи з середини 2012 року.

"Фактично ВВП України виріс на 3,3% за останній квартал 2013 року, оскільки протести змусили президента стримати свій фаворитизм. Проте, багато чого можна і потрібно зробити дуже швидко, оскільки у України закінчуються гроші", - написав Андерс Аслунд.