На Грушевського журналісти знайшли гільзи від бойових патронів

http://www.new.org.pl

http://www.new.org.pl

Під час прибирання барикад на вулиці Грушевського в Києві 16 лютого журналісти на місці дислокації силовиків виявили гільзи від боєприпасів польського, німецького, американського та чеського виробництва до рушниць 12 калібру.

Про це розповів польський журналіст Петро Андрусечко, який і знайшов гільзи, пише ZIK.

«У безпосередній близькості від барикади, але з боку «Беркута», валялися петарди і «коктейлі Молотова», які не вибухнули. Але найцікавішими були купи гільз від боєприпасів, використаних «Беркутом» під час битви на Грушевського. Їх кількість (сотні, якщо не тисячі) вказують масштаби застосування зброї», – написав він на сторінках видання Nowa Europa Wschodnia.

Всього було виявлено чотири типи патронів іноземного виробництва, які відрізнялися за кольором, розповів журналіст.

Червоні гільзи від набоїв виробництва французької компанії Spartan, а помаранчеві – чеської фірми Sellier&Bellot, білі, без розпізнавальних написів, але журналісти зі США визначили, що вони – американського виробництва. Сині боєприпаси були вироблені в Польщі фірмою FAM Pionki.

«А тепер найголовніше, на (сайті) FAM Pionki серед моделей боєприпасів, сині патрони знаходяться у розділі «Спеціальні боєприпаси – бойові патрони», позначені символом LFT – 6.8 (12-ий калібр). У патроні є 12 свинцевих дробинок», – написав Андрусечко.

Як пише Андрусечко, на сайті фірми не зазначено, для чого застосовуються такі патрони. Разом з тим, пише він, діаметр 6,8 мм вказує на те, що це не дріб, а потужніша картеч. На полюванні картеччю ведеться відстріл вовків, козулі, сайгака; застосовується картеч і для полювання на рись, кабаргу, невеликого кабана, написав він.

Андрусечко цікавиться, коли і на підставі якої угоди ці боєприпаси закуплені для правоохоронних органів України; для виконання яких завдань призначені ці набої зі свинцевими дробинами; чи можлива самостійна модернізація патронів – використання замість дробу (картечі) болтів тощо.

Нагадаємо, у МВС стверджують, що у правоохоронців на вулиці Грушевського немає вогнепальної зброї, і вони використовували травматичні боєприпаси.

Фото з сайту new.org.pl

Фото з сайту new.org.pl

Фото з сайту new.org.pl