Мешканців Львівщини почули: суд заарештував виділені “донецьким” ділянки

Фото з сайту Galnet

Фото з сайту Galnet

Суд задовольнив клопотання прокуратури Львівської області і наклав арешт на 120 га землі біля Львова, яка раніше була незаконно виділена мешканцям інших областей.

Йдеться про земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів Годовицько – Басівської сільських рад, які неправомірно були розподілені посадовцями відділу Держземагенства області. Зокрема, накладено арешт на 60 земельних ділянок загальною площею понад 120 га.

Про це повідомляє прокуратура Львівської області. 

Як зазначала прокуратура напередодні ухвалення рішення, упродовж 2013-2014 років Головним управлінням Держземагенства у Львівській області на території Годовицько - Басівської сільської ради видано 273 накази на розробку землевпорядної документації на площу понад 161 га та 161 наказ про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок площею 140 га.

Близько 200 мешканців сіл Годовиця та Басівка у серпні 2013 року звертались до Головного управління Держземагенства у Львівській області щодо відведення їм земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності за межами населеного пункту. За наслідками розгляду їх звернень вказаним державним органом обґрунтовано прийнято рішення про відмову у наданні такого дозволу у зв’язку з наявністю судового спору по земельній ділянці.

В подальшому протягом листопада-грудня 2013 року та січня 2014 року після вирішення судового спору Головним управлінням Держземагенства у Львівській області за результатами розгляду клопотань інших громадян про надання земельних ділянок вказаної категорії видано 273 накази про надання дозволу на розробку землевпорядної документації на загальну площу понад 161 га та передано у власність (користування) 161 громадянину земель площею 140 га., з яких 80 є мешканцями сіл Годовиця та Басівка.

Водночас, за результатами перевірки вказаних наказів Головного управління Держземагенства у Львівській області встановлено, що 10 з них прийнято з порушенням вимог ст.116 Земельного кодексу України на загальну площу близько 2 га. У зв”язку з цим прокуратурою Львівської області готується 10 позовних заяв щодо визнання недійсними і скасування наказів та державної реєстрації права власності на вказані земельні ділянки.

Крім цього, за зверненнями голів Годовицько – Басівської, Сокільницької, Лисиничівської та Сороки – Львівські сільських рад прокуратурою Львівської області проведено перевірку з приводу законності відведення Головним управлінням Держземагенства у Львівській області земель сільськогосподарського призначення за межами населеного пункту та з інших питань.

У ході її проведення встановлено, що службові особи відділу Держземагенства у Пустомитівському районі, зловживаючи службовим становищем, у порушення вимог ст. 118 Земельного кодексу України погоджували проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства, які розташовані за межами населених пунктів на території Годовицько – Басівської, Лисиничівської, Сороки – Львівської та Сокільницької сільських рад, без урахування розроблених та затверджених генеральних планів вказаних населених пунктів та іншої містобудівної документації.

Відтак, це призвело до незаконної передачі у власність земельних ділянок громадянам та спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам.

З огляду на викладене, 24 січня поточного року за даним фактом органами внутрішніх справ області розпочато досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 364 ч. 2 КК України ( зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки).

13 лютого в межах розслідування даного кримінального провадження процесуальним керівником прокуратури підготовлено клопотання про накладення арешту на всі земельні ділянки, які неправомірно були розподілені посадовцями відділу Держземагенства області.

14 лютого суд наклав арешт на незаконно виділені земельні ділянки загальною площею 120 га.

Як уже повідомляв  «Ні корупції!», кілька десятків мешканців сіл Басівка та Годовиця Пустомитівського району Львівщини вийшли на пікет біля пам’ятника Тарасові Шевченку у центрі Львова протестувати проти земельних махінацій ГУ Держземагентства у Львівській області. Люди стверджували, що 168 га цінної землі поблизу Львова незаконно роздали мешканцям інших регіонів України, переважно з Дніпропетровської та Донецької областей.