«А’СТА» ла віста, 150 бюджетних мільйонів! Чисто донецький розпил

Фото: investgazeta.net

Фото: investgazeta.net

Для медичних закладів Донецької області, а найбільше для однієї компанії, шосте лютого був просто феєричним днем.

Саме цього дня було укладено понад 60 угод з ТОВ "А'СТА" на постачання в медичні заклади Донеччини ліків, фармацевтичних препаратів, медичних інструментів,  приладів тощо на суму в  151 мільйон доларів.

Результати закупівель, наче фантастичну книгу, можна почитати у Віснику державних закупівель в бюлетені від 13 лютого № 13 (859).

Закупівля відбувалась за умовами рамкових угод, укладених  у січні 2014 року.

Та в більшості випадків конкурентний відбір не проводився, бо «всі істотні умови договорів про закупівлю визначені в рамковій угоді».

Генеральним замовником торгів є Департамент охорони здоров’я Донецької ОДА.

Цікаво, що в більшості закупівель учасниками рамкових угод є тільки ТОВ «А’СТА» та ДКП «Фармація». Переможцем же по всіх закупівлях стало ТОВ «А’СТА».

Рамкова угода для своїх

Особливості укладення рамкових угод під час державних закупівель викладені в відповідній постанові Кабміну.  Так, у разі укладення рамкової угоди з кількома учасниками (а саме так сталось у випадку з закупівлями товарів для медзакладів Донеччини), якщо всі істотні умови договору про закупівлю визначені в рамковій угоді, замовник має право укласти такий договір з дотриманням зазначених у рамковій угоді умов відбору без проведення процедури конкурсних торгів серед учасників, з якими укладено відповідну рамкову угоду.

Згідно зі ст. 13 Закону про державні закупівлі, закупівля за рамковими угодами передбачає визначення Генеральним замовником єдиних стандартів товарів і послуг, а також коло учасників, які будуть здійснювати їх постачання для нижчевказаних замовників. Як зазначається на «Юридичному порталі», Генпідрядник проводить відбір майбутніх учасників рамкової угоди - постачальників товарів, послуг у порядку, передбаченому для проведення процедури відкритих торгів, двоступеневих торгів, попередньої кваліфікації з урахуванням встановлених Законом особливостей.

Це так званий перший етап. Кількість учасників, які подали свої пропозиції, не може бути меншою трьох. Разом з тим рамкова угода може бути укладена як з одним переможцем, так і з декількома. На другому етапі замовники (логічно, що це будуть адміністративно підпорядковані генеральному замовнику структури) укладають з постачальниками за рамковими угодами безпосередньо договори про закупівлю.

Отож, по багатьох закупівлях рамкова угода Департаментом укладалась з ДКП «Фармація» (засновник – Донецька ОДА) та ТОВ "А'СТА" .

Згідно з даними Єдиного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, засновниками ТОВ "А'СТА" є ТОВ "СІГМА РЕНТ" (розмір внеску до статутного фонду ТОВ "А'СТА" складає… 70 грн.) та ТОВ "УКРАЇНСЬКИЙ АПТЕЧНИЙ ХОЛДИНГ" (розмір внеску до статутного фонду становить (порівняйте) 4 530 890 грн. Що цікаво, серед засновників зазначеного холдингу є та сама ТОВ "А'СТА", ТОВ "СІГМА РЕНТ"  та офшорна  кампанія UPH UKRAINIAN PHARMACY HOLDING LIMITED, що зареєстрована в Нікосії, на Кіпрі. Розмір внеску цієї компанії до статутного фонду ТОВ "УКРАЇНСЬКИЙ АПТЕЧНИЙ ХОЛДИНГ» складає 88 310 282.88 грн.

До речі, саме   ТОВ «Український аптечний холдинг» свого часу було складовою групи СКМ Ріната Ахметова.

 А'СТА

Як повідомляє www.rbc.ua, в липні 2012 року  Антимонопольний комітет України дозволив ТОВ "Український аптечний холдинг" придбати частку у статутному капіталі ТОВ "А’СТА", що забезпечує перевищення 50% голосів у вищому органі управління товариства. Загалом, "Український аптечний холдинг" було утворено на початку 2009 р. на основі мережі аптек, а у 2010 р. "Український аптечний холдинг" на 100% увійшов до складу Групи "Систем кепітал менеджмент" (СКМ).

«Фінагент» пише, що ТОВ  "Український аптечний холдинг" володіє і управляє мережами аптек більш ніж з 200 фарммаркетів, аптек, аптечних пунктів та аптечних кіосків під брендами "Здравиця", "Добрі Ліки", "Аптека" Центральна ". Аптеки холдингу розташовані в Донецьку і області, Луганську та області, Дніпропетровську, Одесі, Запоріжжі й Київській області.

СКМ у листопаді 2010 року повідомляв про плани в 2015 році збільшити продажі своїх аптечних мереж у 3,1 рази в порівнянні з 2009 роком ($ 62,5 млн) - до $ 195 млн. Крім того, СКМ у 2011-2015 роках планує розширити свої аптечні мережі на 145 торгових об'єктів - до 385.

Але рівно за рік, у липні 2013 року з’явилась інформація про продаж ТОВ "Український аптечний холдинг". Вже в серпні 2013 року прес-служба СКМ повідомила, що закрито угоду з продажу 100% акцій «Українського аптечного холдингу» (мережі «Здравица» і «Добрі ліки», аптека «Центральна», регіональна оптова фармацевтична компанія А'СТА), що входив до Групи СКМ із вересня 2010 р. Сума й інші параметри угоди не розголошуються.

Хоча, зважаючи на тенденції того часу, не стане дивиною, якщо з’явиться інформація, що ТОВ "Український аптечний холдинг" перебуває в бізнесовому колі Сім’ї.

Звичні схеми, звичні мільйони

ТОВ "А'СТА" потрапляє в поле зору журналістів вже не перший рік. Так, у 2011 році «Дзеркало тижня» опублікувало розслідування про монополію на закупівлю товарів та послуг у медичні заклади Донецької області. Згідно з аналізом державних закупівель за 2010 рік, журналісту ДТ Андрію Марусову «відразу ж впадає в око становище ТОВ «А’СТА» у Донецькій області. Ця компанія поставляла в лікарні ліки, медичні препарати, вакцини, загалом, усе, крім обладнання. В області вона фактично утримує монопольне становище і виграла тендери на суму понад 150 млн. грн. У жодній іншій області не було виявлено подібної компанії з такою часткою місцевого ринку… У 2009 році ТОВ «А’СТА» одержала лише близько 12% усіх медичних закупівель області. Тоді лідером було обласне комунальне підприємство «Фармація» (59%). Однак уже в січні 2011 року «А’СТА» одним махом отримує контракти на суму майже 180 млн. грн. на торгах головного управління охорони здоров’я Донецької облдержадміністрації. Усього за дев’ять місяців цього року вона виграла обласні медичні торги на суму близько 210 млн. грн. і охопила 69% цього ринку».

Тобто, з 2010 року за однаковою схемою розігруються тендери. І навіть те, що ТОВ "Український аптечний холдинг" нібито вийшло з групи СКМ, цей факт ситуацію особливо не змінило. І розігрують між собою тендери все те ж ДКП «Фармація» (засновник – Донецька ОДА) та ТОВ "А'СТА" не один рік.

В яку ціну ліки для народу? 

Я зібрала всі результати закупівель для медичних установ Донецької області з бюлетеня за 13 лютого, переможцем котрих стало ТОВ «А’СТА» (договори підписані 6 лютого). Про такі суми на закупівлю товарів (і це не капітальні видатки!) пів-України може тільки мріяти. І, шановні донеччани, коли ви йтимете до лікарні, і вам казатимуть купувати ліки, скажуть, що немає обладнання, знайте, за них заплачено. А журналістів з Донецької області попрошу проконтролювати, чи отримають медичні заклади те, що передбачено договором.

Мільйонний перелік

Комунальна лікувально-профілактична установа "Обласний госпіталь для ветеранів війни м.Святогірська". Інструменти і прилади медичні, хірургічні та стоматологічні (Інструменти і приладдя медичні та стоматологічні) – 2225 найменувань. ТОВ "А'СТА". 364 237.57 грн.

Комунальна лікувально-профілактична установа "Обласний госпіталь для ветеранів війни м.Святогірська".  Ліки - 1538 найменувань. ТОВ "А'СТА".  232 7043.36 грн.

Комунальна лікувально-профілактична установа "Обласна дитяча клінічна лікарня". Інструменти і прилади медичні, хірургічні та стоматологічні (Інструменти і приладдя медичні та стоматологічні). 155 найменувань. ТОВ "А'СТА".  653 559.32 грн.

Комунальна установа охорони здоров’я «Волноваської станції переливання крові». Інструменти і прилади медичні, хірургічні та стоматологічні (Інструменти і приладдя медичні та стоматологічні). 2225 найменувань. ТОВ "А'СТА". 455 947.33 грн.

Комунальна лікувально-профілактична установа "Обласна дитяча клінічна лікарня". Ліки. 231 найменування.  ТОВ "А'СТА". 1 814 221.63 грн.

Комунальна лікувально-профілактична установа "Обласна психіатрична лікарня м.Слов'янська. "ТОВ "А'СТА". 250 284.76 грн.

Комунальна лікувально-профілактична установа "Станція переливання крові м.Єнакієве". Інструменти і прилади медичні, хірургічні та стоматологічні (Інструменти і приладдя медичні та стоматологічні). 2225 найменувань.  ТОВ "А'СТА"  421 598.67 грн.

Комунальний лікувально-профілактичний заклад "Міський протитуберкульозний диспансер м.Маріуполя" . Ліки. 1538 найменувань. ТОВ "А'СТА". 157 466.61 грн.

Комунальна лікувально-профілактична установа "Обласна психіатрична лікарня м.Слов'янська. Ліки. 1538 найменувань. ТОВ "А'СТА".  2 400 596.6 грн.

Комунальна лікувально-профілактична установа "Міський протитуберкульозний диспансер м.Горлівки".  Інструменти і прилади медичні, хірургічні та стоматологічні (Інструменти і приладдя медичні та стоматологічні). 59 найменувань. ТОВ "А'СТА".  117 516.63 грн.

Комунальний клінічний лікувально-профілактичний заклад "Обласна психіатрична лікарня м.Жданівка". Ліки. 1538 найменувань.  ТОВ "А'СТА".  766 273.02 грн.

Комунальна лікувально-профілактична установа "Міський протитуберкульозний диспансер м.Шахтарська. Інструменти і прилади медичні, хірургічні та стоматологічні (Інструменти і приладдя медичні та стоматологічні).   2225 найменувань. ТОВ "А'СТА".  131 421.67 грн.

Комунальний клінічний лікувально-профілактичний заклад "Обласна психіатрична лікарня м.Жданівка". Ліки. 113 найменувань. ТОВ "А'СТА". 766 273.02 грн.

Комунальна лікувально-профілактична установа "Міський наркологічний диспансер м. Маріуполя". Інструменти і прилади медичні, хірургічні та стоматологічні (Інструменти і приладдя медичні та стоматологічні). 2225 найменувань. ТОВ "А'СТА". 170 898.36 грн.

Комунальна клінічна лікувально-профілактична установа "Міський шкірно-венерологічний диспансер №1 м.Донецька". Інструменти і прилади медичні, хірургічні та стоматологічні (Інструменти і приладдя медичні, хірургічні та стоматологічні). 2225 найменувань.  ТОВ "А'СТА". 361 019.64 грн.

Комунальна клінічна лікувально-профілактична установа "Міський шкірно-венерологічний диспансер №1 м.Донецька". Ліки. 1538 найменувань. ТОВ "А'СТА". 241 322.78 грн.

Комунальна лікувально-профілактична установа "Обласна дитяча клінічна лікарня". Препарати фармацевтичні, інші (Препарати фармацевтичні, інші).  251найменування. ТОВ "А'СТА". 724 743.95 грн.

Комунальна лікувально-профілактична установа "Обласна клінічна психіатрична лікарня". Ліки. 194 найменувань. ТОВ "А'СТА".  5 860 742.19 грн.

Комунальна лікувально-профілактична установа "Міська психіатрична лікарня №1 м.Донецька". Ліки. 194 найменувань. Товариство з обмеженою відповідальністю "А'СТА". 462 087.53 грн.

Комунальна лікувально-профілактична установа "Обласна клінічна психіатрична лікарня". Інструменти і прилади медичні, хірургічні та стоматологічні (Інструменти і приладдя медичні та стоматологічні).  66 найменувань.  ТОВ "А'СТА".  223919.23 грн.

Комунальна лікувально-профілактична установа "Обласна клінічна лікарня профзахворювань".  Інструменти і прилади медичні, хірургічні та стоматологічні (Інструменти і приладдя медичні та стоматологічні). 133 найменувань. ТОВ "А'СТА". 378 790.17 грн.

Комунальна лікувально-профілактична установа "Міська психіатрична лікарня м.Єнакієве" . Ліки. 134 найменувань. ТОВ "А'СТА". 203 459.09 грн.

Комунальна установа "Психіатрична лікарня №1 м.Макіївка". Ліки. 113 найменувань.  ТОВ "А'СТА". 987 272.22 грн.

Комунальна установа "Станція переливання крові м.Макіївки". Інструменти і прилади медичні, хірургічні та стоматологічні (Інструменти і приладдя медичні та стоматологічні).  2225 найменувань ТОВ "А'СТА".  2 746 264.54 грн.

Комунальна лікувально-профілактична установа "Обласна клінічна лікарня профзахворювань". Ліки. 209 найменувань. ТОВ "А'СТА".  514 753.4 грн.

Комунальна медична установа "Станція переливання крові м.Краматорська".  Інструменти і прилади медичні, хірургічні та стоматологічні (Інструменти і приладдя медичні та стоматологічні).  205 найменувань. ТОВ "А'СТА". 3 802 067.04 грн.

Комунальний клінічний лікувально-профілактичний заклад "Донецький обласний протипухлинний центр". Інструменти і прилади медичні, хірургічні та стоматологічні (Інструменти і приладдя медичні та стоматологічні.   2225 найменувань. ТОВ "А'СТА".  2 603 945.53 грн.

Комунальний лікувально-профілактичний заклад "Донецька обласна лікарня відновного лікування". Ліки. 520 найменувань. ТОВ "А'СТА". 2 083 978.07 грн.

Комунальний заклад охорони здоров’я "Донецьке обласне бюро судово-медичної експертизи". Інструменти і прилади медичні, хірургічні та стоматологічні (Інструменти і приладдя медичні та стоматологічні).  121 найменувань.  ТОВ "А'СТА". 1 529 625.64 грн.

Комунальна лікувально-профілактична установа "Міський шкірно-венерологічний диспансер м.Макіївки". Інструменти і прилади медичні, хірургічні та стоматологічні (Інструменти і приладдя медичні та стоматологічні). 73 найменувань. ТОВ "А'СТА". 342 617.08 грн.

Комунальний лікувально-профілактичний заклад "Донецька обласна лікарня відновного лікування". Інструменти і прилади медичні, хірургічні та стоматологічні (Інструменти і приладдя медичні та стоматологічні). 119 найменувань. ТОВ "А'СТА". 387 308.29 грн.

Комунальна медична установа "Станція переливання крові м.Краматорська". Ліки. 21 найменувань. ТОВ "А'СТА".152 754.91 грн.

Комунальний клінічний лікувально-профілактичний заклад "Донецький обласний протипухлинний центр". Ліки. 1538 найменувань. ТОВ "А'СТА". 5 167 655.08 грн.

Комунальна лікувально-профілактична установа "Міський протитуберкульозний диспансер м.Краматорська".  Інструменти і прилади медичні, хірургічні та стоматологічні (Інструменти і приладдя медичні та стоматологічні).  2225 найменувань. ТОВ "А'СТА".  171 338.61 грн.

Комунальний заклад охорони здоров’я "Донецьке обласне бюро судово-медичної експертизи". Ліки. 8 найменувань. ТОВ "А'СТА". 213 127 грн.

Обласний наркологічний диспансер.  Інструменти і прилади медичні, хірургічні та стоматологічні (Інструменти і приладдя медичні та стоматологічні). 74 найменувань. ТОВ "А'СТА". 221 284.29 грн.

Комунальний заклад охорони здоров'я "Перинатальний центр м.Маріуполь". Інструменти і прилади медичні, хірургічні та стоматологічні (Інструменти і приладдя медичні, хірургічні та стоматологічні). 199 найменувань. ТОВ "А'СТА". 3 794 755.59 грн.

Комунальний заклад охорони здоров'я "Перинатальний центр м.Маріуполь". Ліки. 162 найменування. ТОВ "А'СТА". 1 462 712.16 грн.

Комунальний заклад охорони здоров'я "Перинатальний центр м.Маріуполь". Препарати фармацевтичні, інші (Препарати фармацевтичні, інші). 112 найменування. ТОВ "А'СТА". 152 583.27 грн.

Комунальний заклад охорони здоров’я "Донецьке обласне бюро судово-медичної експертизи". Препарати фармацевтичні, інші (Препарати фармацевтичні, інші). 58 найменувань. ТОВ "А'СТА". 970 064.92 грн.

Комунальний заклад охорони здоров’я "Донецька обласна станція переливання крові". Інструменти і прилади медичні, хірургічні та стоматологічні (Інструменти і приладдя медичні та стоматологічні).  122 найменування. ТОВ "А'СТА". 4 375 799.45 грн.

Комунальний заклад охорони здоров’я "Донецька обласна станція переливання крові" . Арепарати фармацевтичні, інші (Препарати фармацевтичні, інші). 83 найменування. ТОВ "А'СТА". 921 370.21 грн.

Комунальний клінічний лікувально-профілактичний заклад "Донецький обласний протипухлинний центр". Препарати фармацевтичні, інші (Препарати фармацевтичні, інші). 795 найменувань. ТОВ "А'СТА". 982 366.43 грн.

Комунальна лікувально-профілактична установа "Міська психоневрологічна лікарня м.Горлівки". Ліки. 117 найменувань. ТОВ "А'СТА". 511 148.84 грн.

Комунальна лікувально-профілактична установа "Донецький обласний госпіталь для ветеранів війни м.Мар’їнки".  Інструменти і прилади медичні, хірургічні та стоматологічні (Інструменти і приладдя медичні та стоматологічні).  2225 найменувань. ТОВ "А'СТА". 451 071.53 грн.

Комунальна лікувально-профілактична установа "Донецький обласний госпіталь для ветеранів війни м.Мар’їнки". 1538 найменувань. ТОВ "А'СТА". 2 775 339.01 грн.

Станція переливання крові м.Горлівки. Інструменти і прилади медичні, хірургічні та стоматологічні (Інструменти і прилади медичні, хірургічні та стоматологічні). 69 найменувань. ТОВ "А'СТА". 1 526 583.8 грн.

Комунальна лікувально-профілактична установа "Міська психоневрологічна лікарня №2 м.Донецька" . 1538 найменувань. ТОВ "А'СТА". 1 114 057.66 грн.

Комунальна лікувально-профілактична установа "Міська психоневрологічна лікарня №2 м.Донецька". Інструменти і прилади медичні, хірургічні та стоматологічні (Інструменти і приладдя медичні та стоматологічні).  2225 найменувань. ТОВ "А'СТА" . 194 503.52 грн.

Комунальна лікувально-профілактична установа "Міська психіатрична лікарня м.Краматорська" . Ліки. 77 найменувань. ТОВ "А'СТА".  433 899.62 грн.

Комунальний клінічний лікувально-профілактичний заклад охорони здоров’я "Обласний шкірно-венерологічний диспансер". Ліки.  83 найменувань ТОВ "А'СТА". 209 540.24 грн

Комунальна лікувально-профілактична установа "Станція переливання крові м.Маріуполя". Інструменти і прилади медичні, хірургічні та стоматологічні (Інструменти і приладдя медичні та стоматологічні).  108 найменувань. ТОВ "А'СТА". 1 375 980.91 грн.

"Донецький регіональний центр охорони материнства та дитинства". Інструменти і прилади медичні, хірургічні та стоматологічні (Інструменти і приладдя медичні та стоматологічні). 442 найменувань. ТОВ "А'СТА".15 677 605.51 грн.

Комунальна лікувально-профілактична установа "Міський протитуберкульозний диспансер м.Єнакієве". Інструменти і прилади медичні, хірургічні та стоматологічні (Інструменти і приладдя медичні та стоматологічні). 2225 найменувань. ТОВ "А'СТА". 125 907.6 грн.

"Донецький регіональний центр охорони материнства та дитинства». Ліки. 301 найменувань. ТОВ "А'СТА". 12 743 857.98 грн.

Комунальна лікувально-профілактична установа "Міський наркологічний диспансер м.Горлівки». Інструменти і прилади медичні, хірургічні та стоматологічні (Інструменти і прилади медичні, хірургічні та стоматологічні). 123 найменування. ТОВ "А'СТА". 248 589.56 грн.

"Донецький регіональний центр охорони материнства та дитинства". Препарати фармацевтичні, інші (Препарати фармацевтичні, інші) . 220 найменувань. ТОВ "А'СТА".  438 735.93 грн.

Обласна клінічна психоневрологічна лікарня - медико-психологічний центр. Ліки. Загальна кількість товарів за рамковою угодою: 1538 найменувань; - кількість товару за укладеним договором про закупівлю: 57 найменувань. ТОВ "А'СТА". 577 431.42 грн.

Комунальна лікувально-профілактична установа "Міський психоневрологічний диспансер м.Донецька . Ліки. 109 найменувань. ТОВ "А'СТА". 272 581.24 грн.

Комунальна лікувально-профілактична установа "Міський шкірно-венерологічний диспансер м.Горлівки". Інструменти і прилади медичні, хірургічні та стоматологічні (інструменти і прилади медичні, хірургічні та стоматологічні). 75 найменувань. ТОВ "А'СТА". 149 267.21 грн.

Комунальна лікувально-профілактична установа "Донецьке обласне клінічне територіальне медичне об’єднання". Інструменти і прилади медичні, хірургічні та стоматологічні (Інструменти і приладдя медичні та стоматологічні). 1375 найменувань. ТОВ "А'СТА". 39 476 760.18 грн.

Донецький обласний  центр з профілактики та боротьби із СНІДом . Інструменти і прилади медичні, хірургічні та стоматологічні (Інструменти і приладдя медичні та стоматологічні). 2225 найменувань. ТОВ "А'СТА".  1 963 406 грн.

Комунальна лікувально-профілактична установа "Донецьке обласне клінічне територіальне медичне об’єднання" . Ліки. 840 найменувань. ТОВ "А'СТА". 18 587 194.18 грн.

Комунальна лікувально-профілактична установа "Донецьке обласне клінічне територіальне медичне об’єднання". Препарати фармацевтичні, інші (Препарати фармацевтичні, інші). 520 найменувань. ТОВ "А'СТА". 6 496 931.33 грн.

Комунальний заклад охорони здоров'я "Перинатальний центр м.Макіївка". Інструменти і прилади медичні, хірургічні та стоматологічні (Інструменти і приладдя медичні, хірургічні та стоматологічні).  260 найменувань. ТОВ "А'СТА". 1 552 510.56 грн.

Комунальний заклад охорони здоров'я "Перинатальний центр м.Макіївка". Ліки. 273 найменувань. ТОВ "А'СТА".  1 130 191.77 грн.

Комунальний заклад охорони здоров'я "Перинатальний центр м.Макіївка". Препарати фармацевтичні, інші (Препарати фармацевтичні, інші).  105 найменувань.ТОВ "А'СТА". 263 357.94 грн.

Комунальна лікувально-профілактична установа "Донецький обласний спеціалізований центр медичної генетики та пренатальної діагностики". Інструменти і прилади медичні, хірургічні та стоматологічні (Інструменти і приладдя медичні та стоматологічні). 2225 найменувань. ТОВ "А'СТА". 3 624 692.08 грн.

Комунальна лікувально-профілактична установа "Обласна клінічна туберкульозна лікарня». Інструменти і прилади медичні, хірургічні та стоматологічні (Інструменти і приладдя медичні та стоматологічні). 2225 найменувань. ТОВ "А'СТА". 776 558.98 грн.

Комунальна лікувально-профілактична установа "Обласна клінічна туберкульозна лікарня". Ліки. 1538 найменувань. ТОВ "А'СТА".  639 359.4 грн.

Комунальний клінічний лікувально-профілактичний заклад охорони здоров’я "Обласна травматологічна лікарня"  інструменти і прилади медичні, хірургічні та стоматологічні (Інструменти і приладдя медичні та стоматологічні).  2225 найменувань. ТОВ "А'СТА".  1 384 749.95 грн

Комунальний клінічний лікувально-профілактичний заклад охорони здоров’я "Обласна травматологічна лікарня". Ліки.  1538 найменувань. ТОВ "А'СТА". 1 774 655.52 грн.