Львів’яни протестували проти того, що гектари їхніх земель віддають донецьким

Фото з сайту Galnet

Фото з сайту Galnet

Кілька десятків мешканців сіл Басівка та Годовиця Пустомитівського району Львівщини вийшли на пікет біля пам’ятника Тарасові Шевченку у центрі Львова проти земельних махінацій ГУ Держземагентства у Львівській області.

Як стверджують люди, 168 га цінної землі поблизу Львова незаконно роздали мешканцям інших регіонів України, переважно з Дніпропетровської та Донецької областей, повідомляє  IA ZIK.

Люди тримали плакати: «Чому ігноруєте наше право на землю!», «Поверніть наші землі!», «Землю – по Божій правді!».

Як розповів представник інтересів громади сіл Андрій Петришин, у серпні 2013 року близько 600 людей – корінних жителів сіл Басівка та Годовиця – звернулися із заявами про отримання земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства за межами населених пунктів, однак їм відмовили. А вже у жовтні цього ж року землі були роздані людям з Херсона, Дніпропетровська, Донецька та Вінниці.
«Ми не проти Донецька чи Дніпропетровська, але ми перші звернулися. Ця земля є біля наших сіл. Ми просили про 15 сотих, а їм дали по 2 га», – наголосив А. Петришин.

DSC_0451

«Землями за межами населених пунктів з 1 січня 2013 року розпоряджається Держземагентсво у Львівській області. Воно задіяне у цьому злочині, який прикриває прокуратура, що бездіє. Вийшли накази про виділення по 2 га близько сотні людей, вже половина ділянок зареєстрована в реєстраційній службі, з’явилися власники і ось-ось вони почнуть землі перепродувати іншим людям», – повідомив А. Петришин.

DSC_0418

Мешканка села Годовиця пані Марія розповіла: «Землі науково-дослідного господарства «Оброшинське», де ми працювали, перейшли до нас. Землі мали бути розподілені між жителями села. На кожну хату мало припадати по 15 сотих. З цим усі були згідні. Але землю виділили стороннім особам, а жителів Басівки та Годовиці повністю ігнорували. Ми не можемо з цим змиритися. Тому ми ходимо по судах».

За її словами, конфлікт навколо цих земель тягнеться близько шести років.

DSC_0399

На пікет до людей приїхав і прокурор Пустомитівського району Роман Труба, який намагався переконати присутніх, що прокуратура на боці громади сіл.

«Було звернення мешканців, громади в прокуратуру щодо незаконних дій державних службовців, які мали відношення до виділення даних земельних ділянок. Прокуратура району відреагувала на звернення. Близько тижня тому було внесено відомості в ЄРДР за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою та службовим становищем) ККУ. На даний час триває досудове розслідування, під час якого будуть вирішуватися питання, у тому числі щодо накладення арешту, щоб землі не перейшли у власність інших людей. Для цього людям потрібно звернутися до органу досудового розслідування з клопотанням про накладення арешту на ці ділянки. Тільки тоді можна говорити про подальше скасування реєстрації свідоцтв на право власності на землю», – заявив прокурор району.

У той час мешканці стверджують, що вже зверталися з таким клопотанням до районної прокуратури, де їх «відфутболили». Прокурори пояснили, що це не компетенція районної прокуратури, а обласної.

DSC_0479

Як стверджують представники ініціативної групи сіл, вони звернулися в прокуратуру Львівщини 22 січня цього року, однак до сьогодні відповіді не отримали. У той час активно триває процес реєстрації свідоцтв на право власності людей з інших регіонів України на земельні ділянки площею по 2 га. Місцеві мешканці побоюються, що землю буде перепродано, тоді повернути її буде майже неможливо.

Додамо, що в першому півріччі 2013 року прокуратура Львівської області повернула понад 730 га землі вартістю 26 млн грн з незаконного володіння. Окрім того, органами прокуратури попереджено незаконне надання 61 га земель, вартість яких становить 35 млн грн. На той момент вже було задоволено судами 120 позовів, загальною сумою 18,9 млн грн, в тому числі 9,7 млн грн до бюджету.

Фото з сайту Galnet