У Луцьку попросили санкцій ЄС проти керівництва Волині

Луцькі активісти під Генконсульством Польщі. Фото з сайту p-p.com.ua

Луцькі активісти під Генконсульством Польщі. Фото з сайту p-p.com.ua

Активісти Євромайдану передали до Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку звернення із проханням застосувати санкції до чотирьох волинських посадовців, яких вважають причетними до переслідувань, повідомляє IA ZIK  .

До приміщення дипломатичної установи у Луцьку завітали кілька десятків активістів місцевого Євромайдану. Вони прийшли, аби передати звернення із проханням застосувати санкції щодо кількох волинських посадовців.

«Ми прийшли, щоб передати своє звернення до представників європейської спільноти, аби вони ввели санкції проти наших місцевих посадовців, які стоять за репресіями на Волині. Мова йде про чотирьох осіб: голову Волинської ОДА Олександра Башкаленка, колишнього голову ОДА Бориса Клімчука, прокурора Волинської області Андрія Парака і начальника УМВС Олександра Терещука», – розповіла журналістам активістка Майя Москвич.

Вона додала: «Ми будемо просити, щоб їх зробили нев’їзними на територію ЄС, оскільки вони безпосередньо керують тим, що на Волині зараз є загроза нашим правам людини».

Як ідеться у зверненні, активісти просять від держав ЄС санкцій «у вигляді заборони в’їзду таких осіб і членів їх сімей до ваших країн, а також арешту майна даних посадових осіб і членів їх сімей, яке перебуває на території ваших країн».

До прихильників Євромайдану вийшов консул Криштоф Савіцький. Дипломат пообіцяв передати це звернення до МЗС Польщі. Водночас від будь-яких інших коментарів він відмовився.

Додамо, що лише 11 лютого у Луцьку було затримано  5 активістів Євромайдану за те, що вони розклеювали листівки «Волинська Січ» по місту на дошках оголошень.

За розклеювання таких листівок були затримані луцькі активісти. Зображенні з сайту "Волинські новини"

За розклеювання таких листівок були затримані луцькі активісти. Зображенні з сайту "Волинські новини"