Прокуратура Прикарпаття готова відпустити «заручників» влади

Олег Хряпа. Фото з сайту galtv.if.ua

Олег Хряпа. Фото з сайту galtv.if.ua

Прокуратура Івано-Франківської області готова закрити 6 кримінальних проваджень, що розпочаті за злочини, вчинені на Прикарпатті під час акцій протесту після 27 грудня 2013 року, після виконання вимог закону.

Про це повідомив  головний прокурор Івано-Франківської області Олег Хряпа.

«На Івано-Франківщині під дію Закону України «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань» підпадають шість кримінальних проваджень», - повідомив Олег Хряпа.

Їх розпочато за захоплення державних будівель, блокування транспортних комунікацій та хуліганство. У слідства є достатньо доказів про скоєння вказаних правопорушень. Санкції статей за вказані злочини передбачають покарання до 7 років позбавлення волі.

«Однак для закриття кримінальних проваджень у прокуратури мають бути достатні підстави: звільнення усіх захоплених приміщень органів державної влади та місцевого самоврядування, розблокування транспортних комунікацій. Цього вимагає Закон», - зазначив прокурор.

Після виконання всіх його умов на сайті Генеральної прокуратури України буде розміщена відповідна інформація Генерального прокурора України.

Прокурор Хряпа зазначив, що Закон має чіткі часові рамки виконання. Якщо дії щодо звільнення та розблокування не будуть фактично вчинені до 17 лютого, Закон втратить чинність вже з наступного дня - 18 лютого.

Тоді по вказаних кримінальних провадженнях буде проводитись досудове розслідування в загальному порядку та винні особи понесуть передбачену Кримінальним кодексом України відповідальність.

На даний час у прокуратурі Івано-Франківської області вже створено робочу групу з метою забезпечення належного виконання Закону та ефективного розслідування кримінальних проваджень про злочини, пов’язані з масовими акціями. Її очолює прокурор області, а до складу входять заступники, начальники управлінь, відділів та старші прокурори прокуратури області.

Зазначимо, що 5 лютого активісти розблокували частину приміщення Івано-Франківської облдержадміністрації. Однак третій поверх, де знаходиться кабінет голови ОДА Василя Чуднова, залишається заблокованим.