Кіпрські офшори добрались до Чернівців

Малюнок politica-ua.com

Малюнок politica-ua.com

Здавалось би, яке відношення має Кіпр до Чернівців. Виявляється, має. Аж на 169 400 грн. Бо саме фірма, яка має кіпрське коріння, постачатиме на таку суму медичне обладнання для перинатального центру в Чернівцях.

Так, 4 лютого Управління капітального будівництва Чернівецької ОДА за результатами відкритих торгів підписало угоду з ТОВ "ТРИ-Центральний аптечний склад" на закупівлю приладів для контролювання інших фізичних характеристик на суму 169 400 грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Конкурентом ТОВ "ТРИ-Центральний аптечний склад" на відкритих торгах була фірма з російським корінням ТОВ «Організація медичного бізнесу», яка запропонувала ціну на 8 тисяч вищу.

Експрес-аналізатор для визначення газів крові та електролітів закуплять для дооснащення Чернівецького обласного перинатального центру - структурного підрозділу Чернівецької обласної клінічної лікарні в м. Чернівці.

Цікаво, що дата поставки товару зазначена груднем 2013 року.

1

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, ТОВ "ТРИ-Центральний аптечний склад" зареєстроване в Києві, засновниками його є Олександр Алєксєєв (1410 грн. внеску до статутного фонду) та кіпрська фірма «Конклой Холдінг Лімітід» (7990 грн. внеску), зареєстрована в Нікосії.

Тобто, загальний розмір статутного капіталу фірми складає 9 400 грн. Інформацію про такий холдинг знайти не вдалось. Але це й не дивно. В Україні працюють десятки компаній, робота яких полягає в реєстрації фірм на Кіпрі. І чи не всі вони називаються «Холдінг Лімітід».

До речі, створити офшорну фірму на Кіпрі можна всього за 998 євро , що майже дорівнює сумі статутного капіталу ТОВ "ТРИ-Центральний аптечний склад".

Отож, фірма з кіпрським засновником постачатиме до Чернівецького обласного перинатального центру обладнання.

До речі, ТОВ «ТРИ-Центральний аптечний склад» фігурував у розслідуванні порталу «Наші гроші» щодо визначення постачальників лікарських препаратів  Міністерством охорони здоров’я.

Тоді мова йшла про закупівлю на більш як 193 мільйони гривень. «Наші гроші» писали про відношення до цих закупівель вказаного підприємства, про яке зазначали наступне: ...«в львівську групу «Три-Центральний аптечний склад», до складу власників якої входить син екс-губернатора Московської області Бориса Громова та родичі колишніх керівників СБУ».

Як ми вже писали, на реконструкцію Чернівецького обласного перинатального центру та закупівлю медичного обладнання планують витратити 82 мільйони гривень.

Кошти виділяють з державного бюджету в рамках Національного проекту «Нове життя», що реалізується Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами України, яке очолює Владислав Каськів, відомий своїми скандальними (фіктивними) угодами з лижним інструктором.