Селищного голову з Херсонщини, якого розшукував Інтерпол за хабар, затримали у Молдові

http://vidido.ua

http://vidido.ua

Екс-голову Антонівської селищної ради (передмістя Херсона) Ігоря Семенчева, який вимагав хабар у розмірі $80 тис. і був у розшуку, затримали 7 лютого в Кишиневі (Молдова). Про це на прес-конференції повідомив начальник управління з боротьби із організованою злочинністю управління МВС у Херсонській області полковник Гліб Мельниченко, повідомляє УНІАН.

За його словами, Семенчев перебував у Молдавії з листопада минулого року. Весь цей час колишнього голову селищної ради фінансово підтримували його знайомі: він мешкав у арендованій квартирі в будинку, який не було здано в експлуатацію.

«Приблизно о 17:00 Семенчева затримали представники місцевого комісаріату, в мить, коли той виходив за сигаретами. Зараз він перебуває в ІТТ, чекає екстрадиції», - повідомив Мельниченко.

Виїхав Семенчев за власним паспортом, але співробітники прикордонної служби його виїзд не зафіксували. Швидше за все, він нелегально перетнув кордон, тому що в іншому разі про його місцезнаходження правоохоронці дізналися б набагато раніше: Семенчев був офіційно оголошений Інтерполом у міжнародний розшук.

Зараз молдавські правоохоронці чекають завершення процедури екстрадиції, після чого на Ігоря Семенчева чекає суд. Згідно зі звинуваченням, йому загрожує від 8 до 12 років позбавлення волі.

Нагадаємо, 4 вересня 2013 року співробітники управління з боротьби із організованою злочинністю УМВС України в Херсонській області спільно з прокуратурою Херсонської області в приміщенні адміністративної будівлі селищної ради задокументували факт вимагання головою від приватного підприємця неправомірної вигоди у розмірі 80 тис. дол.

За даними міліції, для одержання неправомірної вигоди голова селищної ради залучив до посередництва свого близького знайомого, який у салоні свого автомобіля біля будівлі селищної ради одержав хабар у зазначеному розмірі. Посередник намагався втекти з місця події та позбутися одержаної суми, але був затриманий співробітниками УБОЗ і слідчим прокуратури Херсонської області.

У жовтні Семенчева оголосили в розшук. За деякими даними, восени він перебував у Київській області, але тоді його так і не знайшли.

Пізніше Семенчева було засуджено за те, що він, будучи посадовцем органів місцевого самоврядування, перебував у складі наглядової ради одного з публічних акціонерних товариств.

Також відзначимо, що у вересні 2013 року постановою апеляційного суду Херсонської області було залишено без змін рішення суду першої інстанції, яким голову Антонівської селищної ради Семенчева було визнано винним у вчиненні корупційного правопорушення і яким на нього було накладено відповідний штраф.

Після рішення суду, за поданням прокуратури області, Антонівська селищна рада ухвалила рішення про припинення повноважень Семенчева у зв`язку з рішення суду.