Понад півмільйона збитків завдано корупційними діями у воєнній сфері Черкащини

Армія і її Головнокомандувач Фото: vip.tyzhden.ua

Армія і її Головнокомандувач. Фото: vip.tyzhden.ua

За результатами проведених перевірок, Черкаська прокуратура з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері у 2013 році розпочала три кримінальні провадження про корупційні злочини. У тому числі – одне про одержання працівником правоохоронного органу хабаря.

Складено і скеровано до суду один протокол про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, внесено 6 подань з вимогою усунення порушень Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», – повідомляє Черкаський прокурор з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері Андрій Миколайчук.

За результатами розгляду внесених документів реагування, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 14 службових осіб, одну - засуджено за вчинення корупційного злочину, одна особа піддана адміністративному стягненню за вчинення адміністративного корупційного правопорушення.

За прокурорського реагування 14 службових осіб піднаглядних військових формувань, підприємств та установ за допущені порушення у службовій діяльності притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

«Якщо порівнювати з минулими періодами, то у 2012 році було виявлено 3 злочини з ознаками корупції, порушено три кримінальні справи щодо чотирьох осіб. Тенденції динаміки в одну чи іншу сторону не спостерігається», - каже Андрій Миколайчук.

Повноваження Черкаської прокуратури з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері поширюється на 94 піднаглядні військові формування, підприємства та установи, розміщені на території області. Окрім військових формувань збройних сил, - це підрозділи державної прикордонної служби, внутрішніх військ, держслужби з надзвичайних ситуацій України, підприємства сфери управління міністерства оборони України, оборонно-промислового комплексу.