Мінсоцполітики закуповує путівки в санаторії з жахливими умовами перебування

Такі умови оздоровлення - лише а рекламі. Фото з сайту sankurort.ua

"Карпатські зорі". Супер-умови оздоровлення - лише в рекламі. Фото з сайту sankurort.ua

Багатьом відомо, що Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, що підпорядковується Міністерству соціальної політики України, проводить закупівлю путівок для оздоровлення працівників (Послуги лікувальних закладів (послуги з амбулаторного санаторно-курортного лікування застрахованих осіб з захворюваннями системи кровообігу, нервової системи та хребта, органів опори та руху, статевих органів, урологічними захворюваннями за заявкою виконавчих дирекцій Фонду)  

Проте останнім часом почастішали випадки звернень зі скаргами на якість обслуговування та умови проживання в санаторіях, які стали переможцями вищезазначених закупівель.

Як зазначають громадяни, які регулярно проходять лікування в санаторних закладах України,  за останні роки якість послуг, лікувальних процедур, а також умови проживання та перебування в цих закладах значно погіршились. З переліку санаторіїв, які завжди надавали гарні і якісні лікувально-санаторні послуги, зникло з десяток доволі популярних та затребуваних. Натомість послуги почали закуповувати у  закладів санаторно-курортного лікування, які спочатку не були передбачені для надання лікувальних процедур. З чим це пов’язано? Можна тільки здогадуватись!

Мені «пощастило» особисто побачити та відчути на собі умови проживання в одному з таких оздоровчихзакладів.

Почну з того, що санаторій «Карпатські Зорі», який розташований в Дрогобицькому районі Львівщини, спочатку був  звичайним дитячим табором.

Знаю, що для людей, які їдуть лікуватися вперше, основним джерелом інформації є офіційні сайти лікувальних закладів. Проте мушу зазначити, що на  багатьох сайтах, які рекламують умови проживання та напрямки лікування цього санаторію, міститься  відверто недостовірна інформація. Так у переліку лікувальних процедур на саті Курорти та санаторії України    можна побачити дуже широкий спектр медичних послуг та об’єктів інфраструктури, проте в дійсності це не відповідає реальній картині. А тому для отримання більш достовірної інформації рекомендую дзвонити безпосередньо в санаторій.

А що ж насправді?

  1. ЛІКУВАННЯ

Переважна кількість процедур у цьому санаторії проводяться у підвальному приміщенні. В сирих, непровітрюваних кабінетах цього підвального приміщення вам зроблять душ Шарко, електропроцедури, озокерит, масаж та інші.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Підвальне приміщення де проходять процедури

 

2.     ПРОЖИВАННЯ

Кімнати колишнього дитячого табору, а нині санаторію «Карпатські Зорі» обладнані меблями, яким на перший погляд не менше тридцяти років. Не виключено що на цих ліжках спали ще «молоді піонери» та «комсомольці» десь у восьмидесятих роках минулого століття. Але навіть такі меблі можливо було  відремонтувати та забезпечити комфортне проживання, проте керівництво санаторію цим не турбувалось.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Вікна в багатьох кімнатах чомусь не відкривались, тому цвілий запах постійно був присутній в кімнатах. А ванна кімната крім сирості вирізнялась іржавими трубами та душовою кабіною.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Також варто зазначити, що замок у ваших дверях може бути відсутній (як у нас).  І дійсно, навіщо той замок? При тому, що вікна були постійно закриті і не відкривались, - отвір для замка був єдиним джерелом «свіжого повітря».

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  1. БЛАГОДІЙНА ДОПОМОГА

Підприємлива директор санаторію Труш Ярослава Іванівна налагодила доволі непогану схему отримання додаткового прибутку, яка в будь якій розвинутій країні (Україна, мабуть, ще не дуже розвинута) вважається корупційною.

Так, якщо ти маєш бажання розділити путівку або поселитись в кращий номер (ну це там, де менше плісняви, в дверях присутній замок і, можливо, вікна відкриваються), то за додаткову платню – будь ласка. Тоді ти заповнюєш відповідну заяву (заява для дотримання формальностей), даєш готівкою необхідну суму і отримуєш ненабагато кращі умови проживання. Одразу зазначу, що ми платити відмовились, а папіперець взяли на пам'ять.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

На  жаль, мушу визнати, що більшість негативних відгуків на сайтах  відповідає дійсності.

Для об’єктивності хочу зазначити, що колектив цього закладу (крім директора) у своїй більшості люди привітні і доброзичливі. А місцевість навколо санаторію неймовірно гарна. Ми пішки подорожували місцями, в яких  провів свої молоді роки видатний український письменник Іван Франко . Від санаторію ми  доходили до Дрогобича та Борислава та насолоджувались красою багаточисельних архітектурних та природних місцин цього регіону. Проте навіть такі екскурсії ми влаштовували самі собі в першу чергу тому, що хотіли вирватись із приміщень санаторію.

Ну що зробиш? Шукаємо позитив навіть там, де його на перший (і на другий) погляд немає… Сподіваємось, що у 2014 році держава закупить путівки в інші, більш комфортні та відремонтовані санаторії, і багатьом людям буде надано якісне лікування, якого вони так потребують.