З початку року у Херсоні вже виявили п’ять фактів корупції

http://vkurse.ua

http://vkurse.ua

Протягом січня співробітники Управління по боротьбі з організованою злочинністю УМВС області зафіксували 5 фактів порушення Закону України “Про засади запобігання та протидії корупції”. Про це повідомив начальник УБОЗу області, полковник міліції Гліб Мельниченко, інформує Херсон Онлайн.

Факт вимагання найбільшого хабара в поточному році сумою в 28 тис. грн. мав місце в Херсоні. Нагадаємо, 22 січня за вимагання цього хабара від підприємця був затриманий держвиконавець відділу державної виконавчої служби Комсомольського районного управління юстиції в Херсоні.

“Ми затримали його 22 січня, а вже через тиждень справа була в суді. Зараз, завдяки новому законодавству, такі справи просуваються значно швидше. З моменту затримання до передачі матеріалів до суду проходить буквально пару днів, так що ми можемо сказати, що цей механізм ми вже відпрацювали”, - зазначив Мельниченко.

Він також зазначив, що більшість зафіксованих фактів прояву корупції стосуються конфлікту інтересів. Наприклад, чиновник підписує документи на виділення землі своєму родичу, і не повідомляє про конфлікт інтересів, а це вже порушення. Неподання податкової декларації - теж порушення.

Торік, за словами полковника, про порушення антикорупційного законодавства було складено 29 адмінпротоколів. Найбільший хабар зафіксували в Херсоні: “лідером” по хабарництву став колишній глава Антонівської селищної ради Ігор Семенчев, якому інкримінують вимагання грошей у сумі 80 тис. грн.