Прокуратура захистила 43 рівненських підприємців від безпідставних перевірок

Фото ДТ

Фото ДТ

Результати прокурорських перевірок засвідчили непоодинокі порушення чинного законодавства при визначенні контролюючими органами об’єктів перевірок, строків їх проведення, застосуванні штрафних санкцій до підприємців тощо.

Про це повідомляє прокуратура Рівненської області.

За прокурорського втручання зазначені порушення усунуто та вжито заходів до їх недопущення у подальшому.

Загалом прокурорами захищено інтереси 43 суб’єктів господарювання та припинено стільки ж безпідставних перевірок їх діяльності, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 74 винних посадових осіб.

Прокуратура нагадала, що про порушення прав підприємців та незаконне втручання у їх діяльність з боку контролюючих і правоохоронних органів можна повідомляти за телефоном "гарячої лінії" прокуратури Рівненської області: (0362) 26-15-77.

За кожним повідомленням будуть організовані відповідні перевірки, за наявності підстав вживатимуться заходи до усунення порушень законодавства. Подібні гарячі лінії запроваджені також у прокуратурах міст і районів області.

Нагадаємо, що у квітні минулого року екс-прем’єр-міністр України Микола Азаров обіцяв суворо карати ініціаторів безпідставних перевірок бізнесу.

План-графік перевірок Міністерства доходів і зборів України в першому кварталі 2013 року скорочено на 24% порівняно з першим кварталом 2012 року - до 1,6 тис. суб'єктів підприємництва - юридичних осіб.

1 квітня міністр доходів і зборів України Олександр Клименко підписав план-графік проведення податкових перевірок у другому кварталі 2013 року, в якому, як запевняють у відомстві, збережена тенденція до їх скорочення.