Сквира бунтує – міська влада ігнорує!

Віталій Писаренко - міський голова Сквири. Фото з сайту skvira.com

Віталій Писаренко - міський голова Сквири. Фото з сайту skvira.com

У Сквирі Київської області протягом двох останніх тижнів пройшло три сесії Сквирської міської ради.

Такої кількості пленарних засідань протягом такого короткого проміжку часу місто не пам’ятає.  

А все тому, що на кожній сесії депутатський корпус та громада міста піднімали питання, які сьогодні насправді турбують місцеву громаду:

прозорість влади,

нагальна необхідність прибрати корупційні схеми з бюджетного процесу,

питання низького контролю та управління з боку міського голови за використанням прибутків підприємств, установ та організацій комунальної власності та питання суспільно-політичної ситуації в Україні.

Так, на 44-й сесії Сквирської міської ради, що відбулась 24 січня, опозиційним депутатам і громаді не вдалось провести рішення, щодо засудження дій правоохоронців, під час кровавого розгону Майдану та використання зброї, що в підсумку призвело до жертв.

01111296

Сквирський міський голова Віталій Писаренко та його заступники

Проте саме на цій сесії депутати затверджували бюджет міста на 2014 рік.  Як завжди, тут не обійшлось без порушення регламенту і законодавства України.

1.     Відповідно до ст.76 Бюджетного кодексу України до проекту бюджету,  НАГОЛОШУЮ, в обов’язковому порядку долучаються:·        Пояснювальна записка;·        Прогноз місцевого бюджету на наступні, за плановим два бюджетних періоди;·        Перелік інвестиційних програм (проектів) на плановий бюджетний період та наступні за плановим два бюджетні періоди;·        Інформація про хід виконання бюджету в поточному бюджетному періоді;       Пояснення головних розпорядників бюджетних коштів до проекту відповідного бюджету – ці документи депутатам не були роздані.

2.   Відповідно до ст.19 «Закону України Про доступ до публічної інформації», проект бюджету повинен бути оприлюднений за двадцять робочих днів до його прийняття – оприлюднення не відбулось.

3.   Відповідно до ст.47 Закону України «Про місцеве самоврядування»,  проект бюджету повинен бути розглянутий постійними комісіями Сквирської міської ради – проект бюджету не розглядався усіма комісіями Сквирської міської ради.

На жаль,  відповідний бюджет передбачає збільшення видатків на апарат Сквирської міської ради та зменшує видатки на соціальні потреби.

Після проведення такої ганебної сесії громада міста зібрала під стінами Сквирської міської ради мітинг на якому засудила дії як державної так і місцевої влади, яка в такий скрутний для країни час фактично відсторонилась від загальнодержавних проблем. На вимогу містян наступного дня було скликано позачергову 45-ту позачергову сесію Сквирської міської ради, під час якої за присутності сотень мешканців міста депутатським корпусом було прийнято звернення до Президента України та Верховної Ради України з наступними вимогами:

1.         Скасування злочинних антиконституційних  законів 16 січня 2014 року, які були ухвалені без внесення у порядок денний, без обговорення на комітетах, без обговорення в залі і навіть без ознайомлення депутатів зі змістом, бо тексти не були їм роздані, які суперечать основному найголовнішому документу України - Конституції України, порушують права та свободи кожного українця, та покарання усіх депутатів ВР, хто вчинив Конституційний переворот, проголосувавши за такі закони.

2.        Відставка та притягнення до відповідальності за злочинні діяння міністра внутрішніх справ України В.Захарченка, катів спецпідрозділу"Беркут"  та покарання винних у смерті  розстріляних 5 чоловік на Грушевського, побитті студентів та звірячих розправах стосовно усіх учасників Євромайдану.

3.        Ліквідація карального звіриного спецпідрозділу МВС України "Беркут".

4.        Звільнення усіх заарештованих учасників Євромайдану, припинення репресій та тортур з боку діючої влади до учасників  протестів.

5.        Повернення до Конституції України в редакції 2004 року  та відставка Кабінету міністрів України.

Проте це не завадило Сквирському міському голові Писаренку В.Г. вже на наступний день взяти участь у круглому столі, який було зібрано під патронатом губернатора Київщини Присяжнюка А.Й.

 На цьому зібранні було засуджено створення «Народних Рад» на Київщині та прийнято відповідну резолюцію. Ось такий у нас послідовний Сквирський міський голова.

Після прийняття звернення громада міста скликала ВІЧЕ та обрала «Народну Раду» міста Сквира, до складу якої увійшли усі бажаючі громадяни міста, зокрема лікарі, вчителі, підприємці та активні громадські діячі.

Відповідне рішення, про утворення такої громадської організації було озвучено на наступній 46-й сесії Сквирської міської ради, яка відбулась 6 лютого.

01111297

Депутатський корпус під час пленарного засідання 46-ї сесії Сквирської міської ради

Проте запам’яталась ця сесія зокрема корупційним скандалом щодо непрозорого продажу приміщення котельні в місті Сквира по вул. Шевченка.

Як з"ясували громадяни і депутати, приміщення, вартість якого за ринковими цінами дорівнює декільком сотням тисяч гривень, було продано за 24 тисячі гривень. Відповідно, міський бюджет недоотримав значну суму коштів.

Цей випадок вказує на те, що Сквирська міська влада навіть у такий важкий для країни час не забуває робити свої чорні справи.

Але про цю корупційну схему я розповім у наступному пості після отримання усіх документів!