В Житомирі відбулись бюджетні слухання. Голосу громади не почули

Житомир слухання 300В Житомирі відбулась презентація проекту бюджету міста на 2014 рік. Підчас так званих слухань людям показували слайди та запевняли в найближчому покращенні.

Участь в даних слуханнях взяли і окремі представники громадськості міста. Зокрема активістами місцевого Євромайдану та представниками політичної партії "Демократичний Альянс" була дана своя, незалежна оцінка основного фінансового документа міста.

На жаль, голос народу владою до кінця так і не був почутим.
Заступник голови житомирської обласної організації Демократичного Альянсу Іван Фурлет коротко резюмував події, що відбувались на громадських слуханнях.

"Наявність двох паралельних світів - громади і влади, призводить до того, що влада розуміє ці два слова виключно зі свого боку барикад: "Ми замутили бюджет - ви слухайте!"

Цю позицію підтверджує не тільки формат проведення слухань, а й слова нач. департаменту бюджету і фінансів Сергія Гаращука: "Гроші люблять тишу! Тому довіртесь професіоналам!"

По суті влада не хотіла слухати запитань від громади по проекту бюджету. Кожен з нач. управлінь сприймав їх як своєрідні напади на кожного персонально замість того, аби чітко і коротко відповісти на цілком логічний інтерес людей до того, на що мають витрачатися їхні гроші.

Саме тому численні конкретні питання кандидата економічних наук Миколи Костриці, який коротко!!! проаналізував проект бюджету, просто-напросто не пролунали.

Лише після кількох запитань його закричали як начальники управлінь, так і присутні в залі "гіперактивні представники громади".

Зі свого боку я зауважив про відсутність 2 принципових речей. Перша - стратегії розвитку міста на десяток років уперед, без якої всі наші бюджети будуть бюджетами проїдання і розпилювання.

Друга - контролю за відвертим дерибаном будь-якого бюджету з боку громади і самої влади. Коли маємо відверті бажання купити авто за народні гроші, побудувати парковку за рахунок грошей на культуру, будівництва "сральників" за 8 тис. грн., закупівлі продуктів по тендерах за завищеними цінами, тижневе латання доріг, багатомільйонні візуальні реконструкції площ чи вулиць, то ні про який хороший чи поганий бюджет мови йти не може.

Незабаром опублікуємо всі запитання і пропозиції по проекту, аби і депутати міськради могли їх взяти на озброєння при голосуванні за бюджет чи обговоренні у комітетах і фракціях, і "творці" бюджету могли відповісти на них і врахувати зауваження при винесенні бюджету на голосування, і громада могла побачити куди мають іти її гроші.

П. С. На бюджетних слуханнях людьми задавались також зовсім не бюджетні питання, що свідчить про надзвичайно гостру проблему відсутності шляхів комунікації між громадою і владою, що і виливається у вибухи в соціумі" - зазначив Іван Фурлет.