В Чернівцях шеф-редактора газети допитували в міліції

Петро Кобевко. Фото: vk.com

Петро Кобевко. Фото: vk.com

4 лютого шеф-редактора буковинського щотижневика "Час" та однойменного новинного порталу Петра Кобевка допитували в УМВС в Чернівецькій області в якості свідка.

Мова йде про досудове розслідування так званої спроби "захоплення" приміщення Чернівецької обласної ради мітингувальниками 24 січня 2014 року, за фактом якої прокуратурою Чернівецької області того ж дня було відкрите кримінальне провадження.

Як повідомив Петро Кобевко, він відмовився давати свідчення в якості свідка відповідно до ст. 63 Конституції України у зв'язку з тим, що 3 лютого голова Чернівецької ОДА Михайло Папієв під час брифінгу публічно заявив, що він (Петро Кобевко) є співучасником захоплення приміщення, де розташована ОДА, і повинен, в тому числі, нести кримінальну відповідальність.

Таким чином, переконаний Петро Кобевко, голова ОДА Михайло Папієв за день до допиту його в якості свідка вчинив спробу чинити тиск на слідство, адже огульно звинуватив його в співорганізації того, чого, запевняє шеф-редактор видання, і не було.

Наразі невідомо, якими будуть подальші дії слідчих і в якості кого наступного разу буде викликатися на допит шеф-редактор газети "Час" Петро Кобевко.

Журналіст переконаний, що це спроба тиску на нього з боку владних органів та намагання закрити йому рота. Адже, починаючи з листопада 2013 року, газета "Час" видає додатковий випуск газети під назвою "Революція", де інформує читачів про останні події на Євромайданах Києва та Чернівців.

Окрім того, Петро Кобевко був одним з ініціаторів бойкоту інформаційних приводів місцевої влади після прийняття законів 16 січня 2014 року та ін.

1391516883_-1

Тим часом, УМВС в Чернівецькій області цього ж дня, 4 лютого, на своєму сайті розмістило ультимативне повідомлення, що стосується умов виконання так званого "закону про заручників". А саме, СЗГ УМВС в Чернівецькій області нагадало мітингувальникам, які перебувають у приміщенні обласної ради Чернівецької області, цитую "про необхідність звільнення даної будівлі для застосування Закону України про амністію та звільнення учасників протестів від кримінальної відповідальності". Зауважу також, що 5 лютого має слухатися в суді справа щодо одного з підозрюваних у справі спроби захоплення приміщення Чернівецької обласної ради Артема Маловажного. Не виключена можливість взяття хлопця під варту. Таким чином, видається, що у місцевої міліції буде на кого обмінювати звільнення мітингувальниками приміщення.